Ev Sahibine Sinirlenen Kiracı Evi Ateşe Verdi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ev Sahibine Sinirlenen Kiracı Evi Ateşe Verdi!

Konya Karaman'da evi boşaltmasını söyleyen ev sahibine kızan kiracı evi ateşe verdi! İşte haberin detayları...

Haberler 10 Haz 2024 1
Ev Sahibine Sinirlenen Kiracı Evi Ateşe Verdi!

Karaman'da, kiracı B.S., ev sahibinin evi boşaltmasını istemesi üzerine öfkelenerek oturduğu evi ateşe verdi. Yangında can kaybı yaşanmazken, B.S. polis tarafından gözaltına alındı. Ev sahibi İ.Y.’nin eşi, “2 yıldır da kendisinden kira almadık. Su borusu patladı diye bizi aradı. Biz de üst kattaki kiracı ile birlikte yaptır deyince ben para filan vermem dedi. Daha sonra tamam biz yaptırırız sen evden çık deyince de bize evi boşalt dediniz, diye evi ateşe vermiş” diye konuştu.

Karaman’da 2 katlı müstakil bir evde akılalmaz bir olay yaşandı. B.S. isimli kiracı kadın, ev sahibi İ.Y.’nin evi boşaltmasını istemesi üzerine öfkelenerek oturduğu evi ateşe verdi.

Kısa sürede alevlere teslim olan evi fark eden çevredeki vatandaşlar durumu hemen 112 Çağrı Merkezine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda yaralanan olmazken yangın itfaiye ekiplerince üst kata sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında kiracı B.S.’nin oturduğu ev eşyaları ile birlikte yanarak kullanılamaz hale geldi.

EVİ BOŞALT DEDİK DİYE EVİ ATEŞE VERMİŞ

Ev sahibi İ.Y.’nin eşi gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kalender diye burayı beklemesi için evimize oturttuk. 2 yıldır da kendisinden kira almadık. Su borusu patladı diye bizi aradı. Biz de üst kattaki kiracı ile birlikte yaptır deyince ben para filan vermem dedi. Daha sonra tamam biz yaptırırız sen evden çık deyince de bize evi boşalt dediniz, diye evi ateşe vermiş” diye konuştu.

Kiracı olarak oturduğu evi ateşe veren kiracı B.S. ise olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
Kiracılarnerdese ev sahiplerinin evine çöktü hükumet kiracılar ev sahibinin malına çaresine izin verdi bir taraftardan sahibi ne katlamalı vergi yükledi içbu kadar adaletsiz olunmamıştı