Ev hanımlarına, iş arayanlara, emekli ve dar gelirlilere Erdoğan müjdeyi verdi: Ayda 1900 TL verilecek İşte başvuru 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ev hanımlarına, iş arayanlara, emekli ve dar gelirlilere Erdoğan müjdeyi verdi: Ayda 1900 TL verilecek İşte başvuru 2023

Son dakika haberi geldi: Bakan Aile destek programı ödemeleri için müjdeyi aktardı. Ödemeler uzatıldı ve başvurular alınıyor. Peki başvuru nasıl yapılacak?

Finans Magazin 10 Ağu 2023 23:42 0
Ev hanımlarına, iş arayanlara, emekli ve dar gelirlilere Erdoğan müjdeyi verdi: Ayda 1900 TL verilecek İşte başvuru 2023

Son dakika: İşsizlere, ev hanımlarına aylık 1900 TL destek başvuru duyurusu geldi. Ödemeler uzatıldı, başvurular alınıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son dakika açıklamasında Aile Destek Programı müjdesini verdi. Programın uzatıldığı müjdesini veren Bakan Göktaş, dar gelirli vatandaşlara destek ödemesinin devam edeceğini söyledi. Biz de bu yazımızda destek ödemesinin detaylarına yer verdik.

BAKAN AÇIKLADI: MÜJDEYİ ERDOĞAN VERDİ

Bakan Göktaş Twitter adresi üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Aile Destek Programı’nın uzatıldığı müjdesini Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan geçtiğimiz ay vermişti. Hazırlanan takvime göre ilgili ödemeler Ağustos ayının 15’inde hesaplara aktarılmaya başlanacak"

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru yapacak vatandaşların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türk vatandaşı olması,

Mavi Kart sahibi olmaması,
Yerleşim adresinin yurt dışında olmaması,
18 yaşından küçük olmaması,
Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmaması,

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Destek ödemesi ise gelire göre yapılacak. En az ödeme 850 lira olurken en fazla 1250 liralık destek ödemesi yapılacak. 

ÇOCUK PARASI DA VERİLİYOR

Çocuk destek bileşeni adı altında dar gelirli vatandaşların çocukları için de ödeme yapılacak. Ödemeler çocuk sayısına göre değişmektedir. Çocuklara verilecek desteğin miktarları şu şekilde:

1-2 çocuklu hanelere 350

3 çocuklu hanelere 450

4 çocuklu hanelere 550

5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere  650
TL destek verilecek.

BAŞVURU

Aile destek programı başvurusu e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların e devlet kapısına gitmesi gerekmektedir. Başvuruyu nasıl yapacağınıza dair video şu şekilde: İşte videolu başvuru anlatımı:

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç