Esnaflara vergi muafiyeti ve taşıtta ÖTV müjdesi geldi

Esnaflara vergi muafiyeti ve taşıtta ÖTV müjdesi geldi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnaflara müjdeli haber geldi. Erdoğan vergi muafiyeti ve ÖTV müjdesi verdi.

İş Dünyası 24 Nisan 2023 14:36 9
Esnaflara vergi muafiyeti ve taşıtta ÖTV müjdesi geldi

Son dakika haberi geldi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan esnafa taşıtta ÖTV müjdesi.

Bursa'daki Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü'nün Temel Atma Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada esnaflara müjdeli haber verdi.

Tören alanına TOGG ile gelen Erdoğan, burada kürsüye çıktı ve TOGG hakkında, "Togg sadece bir otomobil markası değildir. Aynı zamanda tasarımı, yazılımı ile bir tekonoloji hamlesidir. Batarya hamlesi de bu atılımın en önemli hamlesidir. Bu bataryalar sadece Togg'ta değil pek çok alanda kullanılan ürünlerdir. Şimdiden Bursa'mıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

ESNAFLARA MÜJDE

Esnaflara müjdeleri açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Esnaflarımızla ilgili bazı müjdelerimizi paylaşacağım. Daha önce bir bölümüne vergi muafiyeti getirmiştik. Evde imal ettiği ürünleri internetten satanları vergi muafiyeti kapsamına alıyoruz. 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz. Basit usulde vergilendirilen esnaflarımızın kazançlarını vergiden muaf tutmuştuk. Dünyada örneği olmayan düzenleme yapmıştık. 830 bin esnafımız muafiyetten yararlanıyor. Basit usulden yararlanma hadlerini yeniden düzenledik. Basit usul dışında kalan 13 büyükşehrimizdeki pazarcı esnaflarımızı bu uygulamaya dahil ediyoruz. Pazarcı esnafımıza hayırlı olsun"

ÖTV MÜJDESİ

"Ticari aracını yenilemek isteyen esnafa müjdemiz var. şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, çekici işletmeciliği, aynı cins taşıtlarını yenilerken ötv ödemeyecek. Tüm bu konularla ilgili detaylar açıklanacaktır. İnşallah yeni Meclis faaliyete geçtiğinde ilk yapacağımız işlerden biri bu olacaktır" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (9)

Seç


Ziyaretçi 34 Gün Önce
sayın başkanım sadece dıcari araçları ötv indirimi istemiyoruz özel şahsi araçlardanda ötv indirimi istiyoruz saygılar
Ziyaretçi 34 Gün Önce
at yalani inanani :)
Ziyaretçi 35 Gün Önce
İstanbul’daki Yüksek kiralar için çözüm bekliyoruz bu konuda da müjde bekliyoruz Başkanım
Ziyaretçi 35 Gün Önce
bağkur yapılandırması ne Zaman yapılacak.
Ziyaretçi 35 Gün Önce
bağkur yapılandırması ne Zaman yapılacak.