Eşi Vefat Eden Dul Kadınlara 300 Bin TL Verilecek (Konut Desteği Başvuru Şartları, Başvuru Nasıl Yapılır?)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Eşi Vefat Eden Dul Kadınlara 300 Bin TL Verilecek (Konut Desteği Başvuru Şartları, Başvuru Nasıl Yapılır?)

Son dakika haberi: Aile Bakanlığı, eşi vefat etmiş kadınlara 300 bin lira destek ödemesi yapılacağını söyledi.

Emlak 24 Ekim 2022 11:06 4
Eşi Vefat Eden Dul Kadınlara 300 Bin TL Verilecek (Konut Desteği Başvuru Şartları, Başvuru Nasıl Yapılır?)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında eşi vefat eden kadınlara konut desteği verileceğini söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, eşi vefat eden dul kadınlar için yeni desteğe yer verildi. Açıklamada, "Eşi vefat etmiş kadınlara 300 bin TL konut desteği sağlanacak." denildi.

Söz konusu destek için başvuru detayları geliyor... Haberi sık sık yenileyin.

BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU

607 milyon TL bütçeli destekle toplam 2 bin 23 konut temin edileceği açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "607 milyon TL bütçeli destekle 2023 konut temin edilecek" ifadelerini kullandı.

Aile Bakanı Derya Yanık konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında 2 bin 23 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık'ın bu konuda ghelen açıklaması şu şekilde:

“Eşi vefat etmiş ve sosyal yardım faydalanıcısı kadınlarımıza yönelik konut projesini hayata geçiriyoruz. Desteğimizi konut yapımı veya satın alma şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Konutlar 80 metrekare olacak şekilde inşa edilecek.

Konutların satın alınması durumunda ise bu özelliğe yakın olanlar tercih edilecek. Bakanlık olarak konut başına 300 bin TL destek verirken, ihtiyaç duyulan kaynak belediyeler ve hayırseverler tarafından karşılanacak. Konutların mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın (SYDV) olacak. Hak sahiplerine bedelsiz kullanım hakkı vereceğiz.

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı çerçevesinde 2 bin 23 adet konut temini edeceğiz. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz. Programın başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilmesine yönelik 78 SYDV’mizi bilgilendirdik. Şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl olmak üzere 4 ilde iş birliği protokolü imzalandı. Buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 SYDV’miz ise arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam ediyor.”

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu projeye başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

T.C. vatandaşı olmak

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında faydalanıcısı olmak

Eşi vefat etmiş, 18 yaş altında en az üç çocuklu hane özelliğine haiz olmak kaydı ile diğer eşi vefat etmiş çok çocuklu aile özelliğine sahip olmak

Konutların yapıldığı ilde ikamet etmek

Bakanlığın Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı içerisinde yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek almamış olmak.

Diğer kişilerle bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

BAŞVURU

Başvurular SYDV'lere yapılacak.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
E iki çocuğu olan faydalanamiyor mu yani
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
en sonunda bizi de öldürecekler şu dünyada 😅
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Bir tanıdığım var 3 çocuklu ama biri 23 yaşında 2 si 18den küçük bu imkan saglanıyor mu peki
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Doğrumu bu