Erzincan Valisi atandı: Hamza Aydoğdu kimdir, nereli?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Erzincan Valisi atandı: Hamza Aydoğdu kimdir, nereli?

Erzincan Valiliği görevine atama yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında Valiliğe Hamza Aydoğdu'nun atamasının yapıldığına yer verildi.

Ramazan imsakiyesi 2023 10 Ağu 2023 08:10 0
Erzincan Valisi atandı: Hamza Aydoğdu kimdir, nereli?

Yeni Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Erzincan valiliği görevine Hamza Aydoğdu'nun atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Hamza Aydoğdu kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Hamza Aydoğdu daha önce hangi görevleri yaptı? Hamza Aydoğdu kimdir? Akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Erzincan Valiliği görevine ataması yapılan Hamza Aydoğdu'nun özgeçmişi:

Hamza Aydoğdu KİMDİR?
1975 yılında Bitlis/Ahlat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde “Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma” konulu çalışmasıyla, Doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri” isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu'nun alanı ile ilgili  pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır.

Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atanan Aydoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Son dakika, gündem haberlerinden haberdar olmak için Finans7.com'u takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç