Erdoğan'dan yeni müjde: 20 bin TL maaşla 2 bin KPSS'siz işçi alınacak (Madenci alımı ne zaman maaşı ne kadar 2023)

Erdoğan'dan yeni müjde: 20 bin TL maaşla 2 bin KPSS'siz işçi alınacak (Madenci alımı ne zaman maaşı ne kadar 2023)

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 2 bin madenci alımı yapılacağını söyeldi.

İşçi Alımı 20 Nisan 2023 21:44 4
Erdoğan'dan yeni müjde: 20 bin TL maaşla 2 bin KPSS'siz işçi alınacak (Madenci alımı ne zaman maaşı ne kadar 2023)

Son dakika: 2 bin madenci alımı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında 1000 madenci alımı sayısının 2000'e çıkarıldığını söyledi.

Zonguldak Filyos'ta düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüye çıktı ve dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan yaptığı açıklamada, "İkinci bayramımız ülkemizin enerji bağımsızlığı yolunda tarihi bir adım olan Karadeniz gazının devreye alınmasıdır. Dünyanın diğer yerlerinde 6-7 yıl süren keşfedilen gazı kullanılabilir hale getirme süresini biz bu tempoyla 3 yılın altına indirdik. Ocak 2021'de kara tesisimize başladık. Yaklaşık 10 bin personelin ve 50 geminin geceli gündüzlü çalışmasıyla ortaya çıkan bu başarının gururu milletimizin tamamına aittir. Sakarya Sahası'ndan ilk etapta günde 10 milyon metreküp, açacağımız yeni kuyularla birlikte ilerleyen süreçte günde 40 milyon metre küp gaz çıkartacağız. Filyos ve Zonguldak önemli enerji, teknoloji üssü haline geliyor" ifadelerini kullandı ve açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Kandil'deki teröristleri, Pensilvanya'daki hainleri üzüyoruz. Bize ilk günden itibaren yapamazsınız diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve masa arkadaşlarını üzüyoruz. Milletimizi sevindirirken, yapamazsınız diyenleri üzüyoruz. 300 milyar dolar Londra'dan getirdim diyor. Ne karşılığında getirdin, ne yaptın da getiriyorsun? Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te mağaraları o teröristlerin başına başına geçirdik. İnsanların hayatlarının her aşamasında güvenle yaşamasını sağladık, yol, köprü, hızlı tren yaptık. Topraklarımızın verimini artırdık, çiftçilerimize destek verdik. Filyos'u en önemli bir doğal gaz merkezi haline getirdik" dedi.

İKİ MÜJDE AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında müjdeleri şu şekilde duyurdu:

"Birinci müjdemiz, vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğal gazı bir yıl süreyle ücretsiz veriyoruz.

İkinci müjdemiz, Türkiye'nin tamamındaki konutlarda doğal gaz tüketiminden bir ay ücret almayacağız"

2000 İŞÇİ ALINACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında, daha önce 1000 olarak açıklanan madenci alımı sayısının 2 bine çıkarıldığı müjdesini verdi. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak personel alımı ilanını finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

MADENCİ MAAŞI NE KADAR?

Bir aylık çalışma karşılığında en az çift asgari ücret alan maden işçisi buna göre 17 bin TL alacak. Yapılan toplu sözleşme ve sosyal haklarla birlikte maden işçisinin maaşlarının 20 bin TL’nin üzerine çıkacak.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 8 Ay Önce
niyw link yok
Ziyaretçi 8 Ay Önce
madenciye az bu maaş yazık birde çatışmada olan doğuda kırsal kesimde olan askerlerin maaşıda az
Ziyaretçi 8 Ay Önce
Başvuru nerden yapılıyor?
Ziyaretçi 8 Ay Önce
Typ liye kadro istiyoruz
;