Erdoğan'dan Suriye ile normalleşme açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Erdoğan'dan Suriye ile normalleşme açıklaması

Son dakika haberi: Türkiye ile Suriye'nin normalleşmesi hakkında son dakika açıklaması geldi. Açıklama detayları yazımızda.

Haberler 7 Tem 2024 0
Erdoğan'dan Suriye ile normalleşme açıklaması

Türkiye ile Suriye normalleşmesi ile ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Erdoğan açıklamasında Suriye ile normalleşme konusuna değindi. Erdoğan yaptığı konuşmada bölged son durum ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Muhakkak ortada bir mikser var. Yani bu tür olaylarda bir siyasi mikserin olmaması mümkün değil. Onlar ne kadar bu işi karıştırmaya gayret ederlerse etsinler zaten biz güçlü bir devlet olarak bunlara gereken tokadı anında attık. Bundan sonra da atmaya devam ederiz. Türkiye'nin gücü sayesinde nasıl ki PKK’yı, PYD’yi, KCK'yı, FETÖ'yü çökerttiysek, aynı şekilde bunları da çökertiriz. Ama yeter ki bizim içimizdeki siyasetçiler bu noktada akıllı hareket etsin. Artık biliyorsunuz ana muhalefet diye bir şey kalmadı. Bu muhalefet sürekli kışkırtıcılık yapmaya devam ediyor, rahat durmuyor. Hala kalkıyor, mültecilerle uğraşıyor. Şu anda Suriye'den 3 milyonu aşan mülteci ülkemizde. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir. Türkiye’de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin'in yaklaşımları var. Irak Başbakanı’nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın?"

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç