Erdoğan'dan çiftçilere faizsiz kredi müjdesi: Hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılacak?

Erdoğan'dan çiftçilere faizsiz kredi müjdesi: Hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılacak?

Son dakika haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında çiftçilere faizsiz kredi müjdesi verdi.

Tarım 22 Nisan 2023 20:45 2
Erdoğan'dan çiftçilere faizsiz kredi müjdesi: Hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere faizsiz kredi açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında faizsiz kredi müjdesi verdi. Gaziantep'te yapılan ilk köy evlerinin teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "İlk olarak bugün burada ahırı, köy konağı, camisi ve peyzajıyla akıllı köy evleri örneklerini milletimizin takdirine sunuyoruz. Bu projeyle gelişmiş altyapısı, yenilenebilir enerjisi, sıfır atık uygulaması, sürü yönetim sistemi ve pek çok özellikleriyle yeni bir model ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Afet alanında hayatını sürdürecek çiftçilere 0 faizli hayvancılık kredileri verilecek. Söz konusu kredi ile hayvan ve yem alınabilecek. Açıklamada Erdoğan, "İkinci olarak afet alanlarında hayatını sürdürecek çiftçilerimize Ziraat Bankası vasıtasıyla 0 faizli hayvancılık kredileri verecek hayvan ve yem alımlarını destekleyeceğiz. Böylece ahırlar dolacak, üretim artacak, çiftçilerimizin kazançları yükselecek"

Erdoğan açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Üçüncü olarak afet alanları dışındaki bölgelerde, buralarda yaşayan gençler başta olmak üzere bu kırsal dönüşümden yararlanmak isteyenlere de el uzatıyoruz. Bu kardeşlerimize İlk Evim kampanyası şartlarıyla akıllı köylerden ev sahibi olma imkanı getiriyoruz.

Hala köylerde yaşayan vatandaşlarımızdan mevcut evini yıkıp bu modele uygun sağlam, güvenli, teknoloji destekli eve kavuşmak isteyenlere de uygun şartlı finansman sağlayacağız.

Beşinci olarak, ülkemizdeki et ve süt fiyatlarının izahı olmayan seviyelere çıkmasına yol açan sıkıntıya çözüm getirecek bir adım atıyoruz. Kırsal dönüşüm kapsamında 50 baş üzeri büyükbaş ari damızlık üretim merkezleri haline getirecek teşvikler vereceğiz. Böylece hayvan varlığımızı yükseltirken diğer yandan da en az yüzde 30 verim artışı hedefliyoruz.

Altıncı olarak, sözleşmeli üretim modeliyle aile tipi işletmelerde büyükbaş ve besi hayvancılığını destekleyerek her haneye en az 1 asgari ücret garantisi vereceğiz.

Yedinci olarak, tarımsal üretimde basınçlı sulama altyapısını güçlendirerek birim alanda daha çok rekolte elde edilmesini sağlayacağız.

Sekizinci olarak, sözleşmeli üretimi yaygınlaştırarak hem üreticimizin gelirini güvence altına alarak hem arz güvenliğini temin edecek hem de gıdadaki fiyat dalgalanmalarının önüne geçeceğiz.

Dokuzuncu olarak, jeotermal organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere sebze ve meyve yetiştirme amaçlı sera yatırımlarındaki desteği artıracağız.

Onuncu olarak, tarımsal üretimin en büyük girdisi olarak üre gibi, azotlu gübrelerdeki dışa bağımlılığımızı azaltacak önemli bir projeyi devreye alıyoruz. Karadeniz gazından üre sağlayacak bir fabrikayı Zonguldak’ta kuruyoruz. Bay bay Kemal ve onun yandaşları, doğal gazın Karadeniz’de, Sakarya’da nasıl yandığını görmediniz mi? Yakında bu fabrikanın da inşasına başlıyoruz.

NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı faizsiz kredi desteğine çiftçiler başvuru yapabilecek. Söz konusu kredi ile hayvan ve yem alımı yapılabilecek. Henüz başvurular başlamadı. Başvurular başladığında finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdakli linklerden ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 38 Gün Önce
Hani oşcilere müjde nerdekaldi s3cimden önce bu verilen müjdeleri bekliyoruz typ işkur meb okul temizlikcileride müjde bekliyor süreklil8k müjdesini bekliyoruz
Ziyaretçi 38 Gün Önce
kiracılar ev bulamıyor deprem bölgesinde ne yapacak ona bir çare yokmu