Erdoğan Tarihi Verdi: Hastanelere Personel Sekreter ve İşçi Alımı Geliyor (Sağlık Bakanlığı 2022)

Erdoğan Tarihi Verdi: Hastanelere Personel Sekreter ve İşçi Alımı Geliyor (Sağlık Bakanlığı 2022)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni şehir hastanelerinin açılacağı tarihi açıkladı. Bu da personel alımı iyi haber anlamına geliyor.

Erdoğan Tarihi Verdi: Hastanelere Personel Sekreter ve İşçi Alımı Geliyor (Sağlık Bakanlığı 2022)

Cumhurbaşkanı mesajı verdi: Devlet hastanelerine personel ve işçi alımı geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen gün bir açıklama yaptı. Katıldığı bir programda şehir hastaneleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, personel alımları konusunda önemli bir mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yaşlılarımıza, şehit yakınlarımıza ve engellilerimize 4,5 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 36'sı hastane olmak üzere toplamda 141 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Yatak kapasitesi 3 bin 704 olan Bilkent Şehir Hastanemizin açılışını 14 Mart Tıp Bayramı'nda yaptık. Sadece ülkemizin değil Avrupa'nın ve dünyanın en büyük, en modern sağlık tesislerinden biri olan Bilkent Şehir Hastanemizin başkentimize hayırlı olmasını diliyorum. Şimdi ikincisi de geliyor, Etlik'e de ikincisini yapıyoruz. Burası Ankara, Türkiye'nin başkenti. İnşallah Etlik Şehir Hastanesi'ni de 3 bin 577 yatak kapasitesiyle yıl sonunda hizmete sunuyoruz. Böylece toplamda 7 bin 281 yataklı sağlık tesislerini Ankara'mıza kazandırmış oluyoruz. 200'er yatak kapasiteli Mamak ve Gölbaşı devlet hastanelerini seneye, 480 yataklı Sincan Devlet Hastanesi'ni de iki yıla kadar tamamlıyoruz. 150 yataklı Kahramankazan Devlet Hastanesi'nin de yapımına başladık."

ŞEHİR HASTANELERİ AÇILIYOR

Etlik ve İzmir şehir hastaneleri 2-3 aya kadar açılacak. Açılacak şehir hastaneleri için personel alımları yakın zamanda yapılacak. Hem personel hem de işçi alımları yapılarak bu hastaneler açılacak. Kasım ayında açılması beklenen bu hastaneler için Eylül ayının sonunda ya da en geç Ekim ayında ilanın gelmesi bekleniyor. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

En azl ise meuznlarından hemşire, tıbbi sekreter, ebe, teknisyen, tekniker ile sağlık personeli kadrolarına ve en az ilkokul mezunu adaylar arasından temizlik personeli, şoför, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı kadrolarına personel alımı yapılacak. Personel kadrolarına KPSS ile alım yapılacak. Diğer kadrolara ise KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacak.

Siz hangi kadroya alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU

İlan geldiğinde bildirimle takipçilerimize haber vereceğiz. Uygulamamızı indirin >>>

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (38)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
tıbbi temizlik genel temizlik çalışmaya ihtiyacım var
Ziyaretçi 22 Gün Önce
Tıbbi sekreterlik
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Şoför de olurum güvenlik te olurum yeterki iş olsun
Ziyaretçi 40 Gün Önce
Ne zaman alım olacak
Ziyaretçi 40 Gün Önce
Şoför de olabilir tıbbi sekterlikte