Erdoğan Talimatı Verdi! Bir Emekli Grubuna Daha 5.000 TL İkramiye Geliyor!

Erdoğan Talimatı Verdi! Bir Emekli Grubuna Daha 5.000 TL İkramiye Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir grup emekliye daha ikramiye verilmesi için talimatı verdi! İşte o emekli grubu ve detaylar...

Emekli Haberleri 18 Kasım 2023 20:59 0
Erdoğan Talimatı Verdi! Bir Emekli Grubuna Daha 5.000 TL İkramiye Geliyor!

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak belirlenen 5000 TL emekli ikramiyesi ödemeleri hesaplara aktarıldı. Emeklileri sevindiren bu ikramiye düzenlemesinde yeni bir gelişme yaşandı.

ÇALIŞMAYAN EMEKİLERE 5 BİN TL ÖDENMİŞTİ

Cumhuriyet ikramiyesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bütçe sınırları zorlandı. Alınan karara göre, çalışmayan emeklilere de 5000 TL ikramiye ödemesi yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kasım ayının 15’inden önce 12.2 milyon emekliye 61 milyar TL ödeme gerçekleştirdi.

Düzenlemeden dul ve yetimler de hakları oranında faydalandı.

Ancak, 5000 TL emekli ikramiyesi için yeni bir gelişme yaşandı. Emeklilere verilen 5 bin TL ikramiye uygulamasında, çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmıştı.

Bununla birlikte, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçiler, çalışan emekli sayıldıkları için bu ikramiye ödemesinden yararlanamamışlardı.

5 yaş -1800 gün erken emekli olacaksınız! 2000-2002-2008 öncesi ve sonrası  sigorta girişi olanlara

TALEPLERİNİ BİLDİRDİLER

Yaklaşık 1.6 milyon emekli çiftçi de bu uygulamadan faydalanamadı. Emekli çiftçiler, AK Partili milletvekillerine telefonlar yağdırarak “Yıllar önce ÇKS sistemine kayıt yaptırmıştık. Hâlâ bu sistemin devam ettiğini bile bilmiyoruz. Yıllardır çalışmıyoruz” şeklinde taleplerini ilettiler.

AK Parti grubu ve parti yönetimi, vatandaşların bu taleplerini Erdoğan’a iletti. ÇKS sistemine kayıtlı emekli çiftçilerle ilgili bir düzenleme yapılmasının doğru olacağını belirtti.

EMEKLİYE MÜJDE GİBİ ZAM ORANI | 2024 Emekli maaşı ne kadar olacak? - Son  dakika Haberler haberler...

Ayrıca, Karadeniz gezisi sırasında çay üreticileri de bu ikramiyeden yararlanamadıklarını ve bu konuda bir düzenleme yapılmasını beklediklerini Erdoğan’a iletmekteydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bakanlarla bu sorunun çözümü için görüşeceğini ve durumu incelemelerini isteyeceğini ifade etti.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;