Erdoğan, seçimden sonra yapılacak ilk icraatı açıkladı

Erdoğan, seçimden sonra yapılacak ilk icraatı açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimi kazanmaları durumunda yapacakları ilk işleri açıkladı.

Haberler 13 Mayıs 2023 00:25 9
Erdoğan, seçimden sonra yapılacak ilk icraatı açıkladı

Erdoğan, seçimden sonra ilk icraati açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ortak yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Karadeniz'de keşfettiğimiz doğalgaz enerji sistemimize dahil oluyor. Gabar'da keşfettiğimiz petrol de dahil oluyor. Terörün bitmesi sonrası burada bulduk. Kıvamı dut pekmezi gibi. Ayrıca nükleer güç satralimizin 1. ünitesini açtık. GES'lere tüm enerji kaynaklarımızı harekete geçirdik. İstihdamda ihracatta kırdığımız rekorlar ortada. Yılllarca inşa ettiğimiz dev eserler artık ülke ekonomisine katkı sağlıyor. 

İstanbul Havalimanı 80 milyar dolar, İzmir İstanbul otoyolu 20 milyar dolar ekonomiye katkı sağlıyor"

SEÇİMİ KAYBEDERSE NE OLACAK? BIRAKMAYACAK İDDİALAR DOĞRU MU?

"Bunu değerlendirmeyi bile gereksiz buluyorum. Çok saçma bir soru. Bu tür soru olsa olsa terör örgütlerine sorulur. Biz demokratik yolla iktidara geldik. Halkımızın teveccühüyle iktidara geldiysek milletimiz farklı karar verirse demokrasinin gereği neyse biz onu yaparız. Başka yapacak bir şey yoktur. İstanbul'da bizim belediye başkanımız 'Biz buradan çıkmıyoruz' dediler mi? Hayır, verdiler. Ankara'da kazanınca 'Bizim arkadaşlarımız 'vermeyiz dediler mi? Bu tür anlayış CHP'ye aittir. Biz de böyle bir şey söz konusu olamaz. Sandıktan çıkan sonuca saygısı olmayanın millete de saygısı yoktur. Hiçbir zaman milli iradenin üstünlüğünden taviz vermedik. Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir. Karşımızdakilerden de aynı taahhüt bekliyoruz. Sandık demokrasinin namusudur. Koy adamlarını oraya eksik bırakma. Bizim elemanlarımız orada nasıl güvenceyse sizin elemanlarınız da orada güvence olsun"

İLK İCRAATI NE OLACAK?

"Şöyle ifade edeyim. Bizim biliyorsunuz seçimlerden sonra ilk icraat bizim kardeş ve dost ülkelere bir ziyarettir. Ve 12 yıldır eser üreten parti olarak eser hizmet üretmeye, yatırımlarımızı süratle devam etmeye devam ettireceğiz. Tüm enerjimizi deprem bölgesindeki inşa ve ihya faaliyetlerine vereceğiz. Uluslararası diplomaside gitmemiz gereken ülkeler var. Azerbaycan, Kıbrıs körfez ülkeleri gibi. Bunlarla işleri devbam ettireceğiz. Ülke genelinde kentsel dönüşümü sürdüreceğiz. Ekonomiden sanayiye enerjidem dönüşüme her konuda seçim beyannamemizdei kronolojik yapıyı devam ettireceğiz"

sİZCE SEÇİMDEN SONRA YAPILACAK İLK İCRAAT NE OLMALI? AŞAĞIDAKİ YORUM KISMINDAN YAZIN.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (9)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
Typ personelleri kamu işçisi olarak kalsınlar.
Ziyaretçi 16 Gün Önce
market fiyatları durdursun yeter
Ziyaretçi 16 Gün Önce
vatan hainlerini temizlemeli
Ziyaretçi 16 Gün Önce
ilk icraat sayın cumhurbaşkanım okullar kapanmadan kadro gelmesini istiyoruz
Ziyaretçi 16 Gün Önce
Camilerde mevlıdı serıf okunsun yiyecekler ikram edilsin turkıyemız ıcın hayırlı ugurlu Bı gunlerın baslangıcı olsun