Erdoğan Seçim Tarihini ve Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Erdoğan Seçim Tarihini ve Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini ve adaylığını kamuoyuna açıkladı.

Siyaset 09.6.2022 16:37 3
Erdoğan Seçim Tarihini ve Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu ve adaylığını açıkladı. Seçim tarihi de açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıdaki konuşmasında 2023 seçimlerine değindi ve seçim tarihini ile adaylığını açıkladı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrılarına net bir şekilde yanıt veren Erdoğan yaptığı açıklamada,"Artık kaçak güreşmeyi bırak, sürekli bahane üretmekten lafla peynir gemisini yürütmekten vazgeç." ifadelerini kullandı.

ADAY BENİM

Seçimlerin önümüzdeki yıl haziran ayında yapılacağını söyleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adaylık meselesini daha fazla geçiştiremez. Seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok Bay Kemal. İşte söylüyorum, Cumhur İttifakı'nın adayı Tayip Erdoğan." dedi.

Sözlerinin devamında Kemal Kılıçdaroğlu'na 'adayını açıkla' çağrısı yapan Erdoğan, "Ya adayını açıkla ya adaylığını açıkla'' dedi.

"İnanıyorum ki büyük ve güçlü Türkiye güneşinin ilk ışıklarının yükseldiği yer de burası olacaktır. Maalesef bu şehir bir süredir kendini temsil edenler bakımından talihsizlikler yaşıyor. Bu şehrin milletvekili olmasına rağmen bizim kadar İzmir'e gidip gelmiyor. Şahsımızla ve aile fertlerimizle ilgili sürekli yeni iftiralar üretiyor. Bugün bir dava daha kazandım. O böyle yaptıkça biz de davaları kazanıyoruz. Nihai kararlar da geldikçe onları da uygun olan yere Bay Kemal'in adına hayır yapıyoruz. Bu zat bazı şehirlerimize ayrı ülke diyecek kadar Türkiye'den de habersiz. Eline ne tutuşturulursa belge diye kürsüde sallayan yalandan vazgeçmeyen bu zatın bugüne kadar ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmadı.

Kasetle geldiği genel başkanlık koltuğunu korumak dışında ülkenin geleceği adına hiçbir çabasını görmedik. Bu zat şimdi de cumhurbaşkanlığı peşinde koşuyor bunu da delikanlıca yapmak yerine sufle gerisinden dolambaçlı yollarla gerçekleştirmeye çalışıyor. Bizleri zaman zaman güldürmüyor eğlendirmiyor da değil. Ülkenin yönetimine talip olmak gece yarısı sosyal medyada şaklabanlık yapmaya benzemez

Artık masa etrafından top çevirme adına milleti oyalama devri geride kaldı. Vakit karar verme vakti. Bu zata açık çağrıda bulundum. Kendisi iftiralarını sürdürerek yine topu taca atmaya çalıştı. Buradan aynı davetimizi bir kez daha yapıyorum artık kaçak güreşmeyi bırak ipe un sermekten sürekli bahane üretmekten vazgeç. Havaya bakıp ıslık çalarak etrafta gezinmekle bu iş olmaz."

Yorumlar (3)

Seç

Ziyaretçi 18 Gün Önce
Bu adam kafayı yemis... hic bisey olmamis gibi nasil davranabiliyor yüzsüz ya
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Anca saga sola laf atmak attığın laflar kadar başına taş düşsün ülkenin icinden geçtiniz hala utanmadan konuşuyorsun eyyy efendi hazretleri
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Mansur yavaşı istiyoruz senin kaçacak yerin yok git ekonomiyi düzelt oraya buraya laf atıcana