Erdoğan müjdeyi verecek: Gabar Dağı'nda petrol bulundu

Erdoğan müjdeyi verecek: Gabar Dağı'nda petrol bulundu

Son dakika haberi: Gabar Dağı'nda petrol bulunduğu açıklandı. Petrol müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Emtia 1 Mayıs 2023 09:49 0
Erdoğan müjdeyi verecek: Gabar Dağı'nda petrol bulundu

Son dakika haberi: Gabar Dağında petrol bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir son dakika açıklamasında bulundu. Gabar'da petrol üretim çalışmalarına ilişkin son bilgileri veren Bakan Dönmez, "An itibarıyla sondaj ve kuyu değerlendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk değerlendirmeler olumlu. Ama arkadaşlardan son bilgileri bekliyoruz. İnşallah netice alınca da Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu müjdeyi vatandaşımızla paylaşacak" ifadelerini kullandı.

Eskişehir AK Parti Milletvekili adayı Dönmez yaptığı son dakika açıklamasında basın mensuplarına açıklamada bulunurken geçen sene Karadeniz'de büyük bir keşif gerçekleştirdiklerini söyleyerek, "Karada da aslında aralıksız devam eden çalışmalarımız vardı. Adana Çukurova'da biliyorsunuz, önemli bir petrol keşfi olmuştu. Ardından da geçtiğimiz yıl Esma Çevik kuyularında 180 milyon varillik üretilebilir rezervi olan bir saha keşfetmiştik. Yine o zamanlar hatırlarsanız Gabar bölgesinde, Esma Çevik'in yakın bölgelerinde aynı formasyona sahip bazı yapıların olabileceği yönünde arkadaşlarımızın değerlendirmeleri olmuştu. Onu da kamuoyuyla paylaşmıştık. İki ay kadar önce de ekibimiz orada sondaj çalışmalarına başlamıştı. An itibarıyla sondaj ve kuyu değerlendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk değerlendirmeler olumlu. Ama arkadaşlardan son bilgileri bekliyoruz. İnşallah netice alınca da Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu müjdeyi vatandaşımızla paylaşacak. Bizi izlemeye devam edin" ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez yaptığı açıklamada petrol müjdesinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceğini söyledi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;