Erdoğan Konuşurken Habertürk TV'deki Yazım Hatası Çok Konuşuldu

Erdoğan Konuşurken Habertürk TV'deki Yazım Hatası Çok Konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaparken Habertürk ekranlarında yanlış yazılan 1 kelime sosyal medyada gündem oldu.

Yaşam 14 Eylül 2022 08:42 0
Erdoğan Konuşurken Habertürk TV'deki Yazım Hatası Çok Konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konut açıklaması sırasında Habertürk'teki yazım hatası sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün kameralar karşısına geçti ve uzun süredir beklenen sosyal konut projesinin başvuru detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını tüm kanallar canlı şekilde verirken Habertürk ekranlarında verilen yayında altta yazılan cümledeki hata sosyal medya üzerinde gündem oldu. 

Sosyal medyada kısa süre içinde yayılan görüntü viral olurken yazının fark edilmesi sonrası hemen düzeltildiği öğrenildi. 

İŞYERİ FİYATLARINI AÇIKLARKEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev, işyeri ve arsa fiyatlarını açıkladı. Açıklamada devletin evlerin fiyatının yüzde 40'lık kısmını karşılayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalan paranın ise yüzde 10 peşinat ve gerisinin de 240 ay vade ile geri ödeneceğini söyledi. Bu açıklama sonrası TOKİ konut başvuruları alınmaya başladı. 

HABERTÜRK YAYININDA HATA

Habertürk ekranlarında işyerleri fiyat yazılırken L harfi yerine yanlışlıkla B harfi kullanılınca ortaya böyle bir sahne çıktı:

Söz konusu yazım hatası sosyal medya üzerinde gündem olurken konu ile ilgili Habertürk'ten bir açıklama gelmedi. Hatanın sehven yapıldığı gayet açık olmakla birlikte hatanın fark edilmesi sonrası hemen düzeltildiği görüldü. 

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)

Seç