Erdoğan açıklayacak: Polis, öğretmen, sağlıkçı, memurlara TOKi'den ucuza kiralık ev
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Erdoğan açıklayacak: Polis, öğretmen, sağlıkçı, memurlara TOKi'den ucuza kiralık ev

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni müjde belli oldu. Memurlara ucuza kiralık ev geliyor.

TOKİ Başvuru 13 Ara 2023 7
Erdoğan açıklayacak: Polis, öğretmen, sağlıkçı, memurlara TOKi'den ucuza kiralık ev

TOKİ'den bekar memurlara ev.

Barınma sorunu her geçen gün daha da büyürken kiraların rekor düzeylere kadar yükselmesi, asgari ücretliler, emekliler ve memurları zora sokuyor. Bu kapsamda çalışma başlatan hükümet, TOKİ aracılığıyla konut inşaa ederek büyükşehirlerdeki başta polis olmak üzere kamu personellerine ucuza kiralayacak.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun bugün kaleme aldığı yazısına göre; kiraların fahiş şekilde artması sonrası İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde görev yapan kamu personellerinin hayat şartlarının zorlaştığı bildirildi. 

Bu kapsamda AK Parti çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında büyükşehirlerde görev almak istemeyen memurlar hedef alınacak. Yüksek kira, yaşam maliyetlerinin fazla olması nedeniyle büyükşehirlerde kalmak istemeyen kamu personellerinin hayatlarının kolaylaştırılması için adımlar atılacak. İlk olarak polisler için kira problemini bitirecek yeni bir adım atılacak. İstanbul başta olmak üzere kira sorununa çözüm getirilecek.

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu projeyi açıklayacağı ve proje ile ilk olarak İstanbul'da ev yapılacağı bildirildi. Yapılacak 1+1 evler polislere lojman gibi tahsis edilecek ve bekar polisler bu evlerde kalacak.

Bu proje ile İstanbul'da görev yapan polislerden yüzde 20'sine ucuz konut sağlanacak. Konu ile ilgili Bakan Ali Yerlikaya da açıklama yapmış ve "Polislerimizi ihya edecek adımlarımız olacak" diyerek lojman düzenlemesinin geleceğini söyledi.

ÖNCE POLİS, SONRA ÖĞRETMENLER

Önce polisler için, daha sonra polis ve diğer meslek grupları için lojmanın geleceği öğrenildi. Daha sonra sağlık personelleri için lojman gelmesi bekleniyor. Siz hangi meslek grubuna lojman bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Partili kaynaklar, 14 Mayıs seçim vaadi olan söz konusu destek ile ilgili, “Metropol kentlerde kiralar başta olmak üzere maliyetler yükseldi. Özel sektör çalışanları bir şekilde bu maliyetlerin karşılanması için destekleniyor. Ama kamu çalışanlarının böyle bir durumu yok. Mesela küçük bir şehirde aldığı maaşla geçinebilirken, tayini İstanbul’a veya Ankara’ya çıkıyor. Gitmeme gibi bir durumu da olmuyor.  Sadece kira maliyeti bile zorlayan bir durum. Böyle olunca da hayat şartları ile maliyetler arasında büyük bir dengesizlik ortaya çıkıyor. Bu dengesizliği giderecek adımlar olacaktır. Polis, öğretmen gibi meslekler için lojman imkânı verilmesi gündeme gelebilir” demişti.

NASIL OLACAK?

Büyükşehirlerde görev yapan kamu personellerine TOKİ tarafından yapılacak evler lojman gibi düşük fiyatlara kiraya verilecek ve maaşların en büyük gideri olan kira gideri oldukça düşürülerek kamu personellerin sorunu çözülecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ'den memurlara 1+1 lojman müjdesinin 2024 yılında geleceği, açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı öğrenildi. Düzenleme geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Adliye personeli için ⚖️
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Böyle bir imkan dar gelir ailere içinde yapılsın bizler kiramızı öderken zorlanıyoruz kirala fahış fıyata öyüzden öne güçlügü çekiyoruz
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Uzmanlarida düşünün biraz çünkü onlarda insan
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Çok saçma evliler daha çok zorlanıyor, asıl evlilere öncelik verilmeli ve memur ayrımı yapmaman lazım
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Sayın cumhur başkanımız saolun birde polisin çalışma saatine düzenleme getirsen