Erdoğan açıklamıştı: Kendi işini kuracaklara devletten 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL başvurusu başladı

Erdoğan açıklamıştı: Kendi işini kuracaklara devletten 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL başvurusu başladı

Son dakika haberi: Kendi işini kuracak vatandaşlara 250, 350, 400 ve 500 bin TL'lik 12 ay geri ödemesiz destek verileceği bildirildi. İş kurma kredileri yazımızda.

İş Dünyası 24 Ocak 2023 15:54 3
Erdoğan açıklamıştı: Kendi işini kuracaklara devletten 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL başvurusu başladı

İş kuracak gençlere ve kadınlara 500 bin TL verilecek.

Halkbank tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada 6 farklı başlık alıtnda gençlere iş kurmaları için para verileceği bildirildi. Söz konusu destek ödemesinin başvurusunun detaylarına finans7.com olarak bu yazımızda yer verdik. Özellikle gençlere ve kadınlara yönelik başlatılan kredi kampanyasına baktığımızda en az ilkokul mezunlarına iş kurmaları için 500 bin liraya kadar destek ödemesi yapılacağına yer verildi. 12 ay geri ödemesiz şekilde verilecek kredi destek ödemesinin başvuruları başladı.

Örnek vermek gerekirse tekstil işinde çalışan ve tecrübesi olan bir kişi giyim dükkanı açabilecek. Aşçılık konusunda deneyimi olanlar, bir restoran açabilecek. Ya da avukat olan bir kişi , ofis açmak için destekten faydalanabilecek. Bir öğretmen , kreş , etüt merkezi açmak için bu destekten faydalanabilecek. Siz hangi işi kurmak istersiniz? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer vatandaşlarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

KADINLARA DESTEK: 300 BİN TL

Kadın girişimcilere yönelik başlatılan kredi kampanyasında başvuru detayları şu şekilde paylaşıldı:

Ekonomik gelişmede, istihdamı arttırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank’tan tam destek!

Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredisi” oluşturulmuştur.

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti;

İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 300.000 TL,
Yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami 200.000 TL’dir.
Kadın Girişimcilere yukarıda belirtilen azami limitler dışında; asgari 10 bin TL Ticari KMH (Kredili Mevduat Hesabı) ve asgari 10 bin TL limitli Paraf Üreten Kadın Kredi Kartı ürünleri sunulacaktır.

2 VE 4 YILLIK MEZUNLARA 400 BİN TL

Lisans ve ön lisans mezunlarına 400 bin TL'lik kredi desteği verilecek. Kendi işini kuracaklara yapılacak destekler şu şekilde:

Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen veya kendi iş yerini açan 45 yaşını aşmamış girişimciler hedef kitlemizdir.

Örneğin; tıp doktorları, tahlil laboratuvarı kuracak biyologlar, etüt merkezi açacak öğretmenler, diş doktorları, veterinerler, avukatlar gibi.

Kredi Limiti: 400.000 TL

Kredi Türü ve Vadesi: Aylık eşit taksitli işletme kredisi şeklinde azami 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecektir.

EN AZ İLKOKUL MEZUNLARINA 250 BİN TL

Kendi işini kuracak vatandaşlara yapılacak destek ödemesinin detayları şu şekilde:

Bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu kanaati edinilen girişimciler hedef kitlemizdir. Halk Girişimci Kredisi’nden;

En az ilkokul mezunu,
45 yaşını aşmamış olan girişimciler yararlanabilecektir.
Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda yaş şartı 55 olarak uygulanacaktır. (45 yaşını aşmış girişimcilerin başvuruları yalnızca standart başvuru süreci -şube kanalı- ile alınabilecektir.)
Örneğin;konfeksiyon sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren satış yetkilisinin kendi iş yerini kurması gibi.

Kredi Limiti: 250.000 TL*

*Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300.000 TL’dir. Bu limitin 250.000 TL’ye kadar olan kısmını Dijital Kredi Platformu aracılığıyla kullanabilir.

Kredi Türü ve Vadesi: Aylık eşit taksitli işletme kredisi şeklinde azami 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecektir.

GENÇLERE 500 BİN TL VERİLECEK

Tekno Girişimci kredisi kapsamında iş kuracak gençlere 500 bin TL'lik iş kurma kredisi başvurusu başladı. Başvuru duyurusu şu şekilde:

Halkbank olarak, teknolojik ilerlemenin ve dijitalleşmenin öncüsü olan Bilişim ve Yazılım sektörüne desteğimizi sürdürüyoruz!

Tekno Girişimci Destek Kredisi ile sektörde faaliyet gösteren firmalarımızın mal ve hizmet alımı, maaş ödemesi, kira ödemesi başta olmak üzere işletme giderlerinin, ofis malzemesi/ekipman, yazılım/donanım ve program alımlarının finansmanını karşılamalarına destek oluyoruz.

Tekno Girişimci Destek Kredisi’nden aşağıdaki üç kriterden en az birine uyan ve kendi işini kurmak isteyen veya kurmuş olan girişimciler faydalanabilecektir. 

Bilişim ve Yazılım sektöründe faaliyet gösteren veya bu sektörde faaliyet göstermek üzere kurulan firmalar,
TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşlarının teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler veya
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent/Teknopark vb.) faaliyet gösteren girişimciler.
Örneğin; yazılım, donanım geliştirme, mobil teknolojileri ve uygulamalarının geliştirilmesi gibi özellikle teknolojik ürün/uygulama fikirlerini faaliyete geçirmek isteyen girişimciler gibi.

Kredi Limiti: 500.000 TL

Kredi Türü ve Vadesi: Aylık eşit taksitli işletme kredisi şeklinde azami 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecektir.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE 350 BİN TL KREDİ

Gençlere yönelik başlatılan bir diğer kredi kampanyası ise genç girişimci kredisi. Söz konusu kredinin duyurusu şu şekilde:

Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen veya kendi işini kurmuş olan 35 yaşını aşmamış girişimciler hedef kitlemizdir.

Örneğin; eczacılık fakültesini bitiren yeni mezun bir eczacının eczane, hukuk fakültesini bitiren yeni mezun bir avukatın hukuk bürosu, diş hekimliği fakültesini bitiren yeni mezun bir diş doktorunun muayenehane, anaokulu öğretmenliği mezununun anaokulu, mimarlık fakültesi mezununun mimarlık bürosu açmak istemesi gibi.

Kredi Limiti: 350.000 TL

Kredi Türü ve Vadesi: Aylık eşit taksitli işletme kredisi şeklinde azami 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecektir.

BAŞVURU

Girişimci kredilerine başvuru yapacak vatandaşların halkbankkobi sayfasından başvurusunu yapması gerekmektedir.

"https://www.halkbankkobi.com.tr/tr/Girisimci/girisimci-bankacilik/girisimci-kredileri/girisimci-kredileri.html"

 

Linki kopyalayıp yeni sekmede açarak yukarıdaki gibi başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Başvuru sayfasına gittikten sonra yukarıdaki resimde gösterdiğimiz gibi girişimci kredisi istiyorum kısmından ya da kredi seçenekleri kısmından detaya tıklayarak başvurunuzu yapabileceksiniz.

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Ay Önce
Ben başvurdum. Bilmeniz gerekeni söyleyeyim halkbankasının çalışanına göre yani. Krediniz onaylanır ise(zor). Onaylanan kredi için araba yada ev teminat istiyorlar. Eğer araba teminat koyacaksanız eğer arabanın yaşı ve kredi vadesi toplamı 5 yılı geçmemek şartıyla kabul oluyor bilginize. Ek olarak tüm şartları tamamlasanızda para blokeli hesapta bulunacak. Siz alım yaptınız faturasını mail atacaksınız ya da şubeye götüreceksiniz ödemesi sizin şubenizden adınıza yapılacak. Saçma olan ise zaten ev yada araba teminat alınıyor ise para niye blokeli hesapta onların gözetiminde oluyor. Gereksiz saçma ama yine de ana para ödemesiz 12 dönem ve nispeten düşük faiz avantajlı kılıyor biraz.
Ziyaretçi 11 Ay Önce
bunlar bana 200 bin versin iki sene geri odeme istemesi oada raziyim sanki veriyolarda herbir taraflarindan yalanbakiyor anca kendubyslamlarina versinler haram olsun .
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Nasıl başvuru yapabilirim yardımcı olur musunuz rica ediyorum
;