Erdoğan açıkladı: Evlenecek ve iş kuracak gençlere 150 bin TL başvurusu başlıyor- Faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi şartları nedir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Erdoğan açıkladı: Evlenecek ve iş kuracak gençlere 150 bin TL başvurusu başlıyor- Faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi şartları nedir?

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada evlenecek gençlere ve kendi işini kuracak gençlere 150 bin TL 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi verileceğini söyledi.

Kredi 8 Şubat 2024 0
Erdoğan açıkladı: Evlenecek ve iş kuracak gençlere 150 bin TL başvurusu başlıyor- Faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi şartları nedir?

Kendi işini kuracaklara 150 bin TL verilecek. Başvurular başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında aile ve gençlik fonu kapsamında gençlere ve özellikle kadınlara destek verileceğini söyledi. Kendi işini kuracak gençlere, evlenecek gençlere 150 bin TL'lik yardım yapılacak ve bu faizsiz şekilde verilek.

Bugün Adıyaman'da afet konutlarının kura çekimi törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili Adıymanlılar sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Adıyaman’da depremde 8561 insanımız hayatını kaybetti. Depremde yıkılan 6 binin üzerindeki binaya ek olarak ağır hasarlı 19 binin üzerinde bina vardı. 39 bini konut 3400’e yakın iş yeri, toplam 45 bin 325 hak sahibi belirlendi. Bugün 2 bin 798 konutumuzun teslimini yapıyoruz. Halen inşası süren 32 bin konutumuzu yıl sonuna kadar peyderpey teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

AİLE VE GENÇLİK FONU BAŞVURUSU BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında şunları söyledi:

"Önümüzdeki haftalarda başvuruları başlayacak çalışmanın önceliği, deprem bölgesi şehirlerimizdeki kadınlarımız ve gençlerimiz olacak"

Aile ve Gençlik Fonu ile ilk defa evlenecek gençlere faizsiz kredi verileceği açıklanırken bunun yanı sıra iş kuracak gençlere de 150 bin TL faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz destek verileceği bildirildi.

BAŞVURULAR 15 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR

Geçen gün konu ile ilili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu'nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu'na başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla Bakanlığımızın web sitesi olan 'aile.gov.tr' üzerinden e-devlet aracılığıyla alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek" dedi ve başvuruların e devlet üzerinden alınacağını söyledi.

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN

Söz konusu destek için başvurular e devlet kapısı üzerinden gelecek hafta başlayacak. 15 Şubat 2024 Perşembe günü başlayacak başvurulardan bildirimle haberdar olmak için UYGULAMAMIZI TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç