Erdoğan açıkladı: Afet Bakanlığı kurulabilir

Erdoğan açıkladı: Afet Bakanlığı kurulabilir

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında Afet Bakanlığı'nın kurulacağını söyledi.

Haberler 22 Mayıs 2023 21:27 0
Erdoğan açıkladı: Afet Bakanlığı kurulabilir

Son dakika: Afet Bakanlığı kuruluyor.

TRT Haber canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında gündeme ilişkin önemli değerlendirmede bulundu.

Sinan Oğan'ın desteğini değerlendiren Erdoğan, "Sinan Bey'le buradaki ofisimizde bir görüşme yapmıştık. Bugün de bizi ve Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini beyan etti. Kendisine şahsım ve bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı ve "Sinan Bey bizim terörle mücadele, Türk dünyası ile ilişkiler başta olmak üzere vatanımızın bekasıyla ilgili net tavrımızı çok ok iyi biliyor. Bu konularda en küçük tavizimiz yoktur. Olmamıştır, olamaz da" dedi.

Erdoğan açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Bu güç birliğini milletimizin ve ülkemizin faydasına olacağına inanıyorum. Açık gerçek kendilerinde üzerinde durduğu mülteciler sığınmacılar konusu vesaire bu konuda bizler Suriye'nin Kuzeyi'nde briket evlerden başlamak üzere şuan da 450 bin mülteci tekrar yurtlarına döndüler. Fakat şuan hedefte 1 milyon mültecinin de oralara döneceğine yönelik planımız var. Tabi bu zamanla gerçekleşecek. Kendisinin de ifade ettiği gibi güven ortamı içinde oralara dönüşü sağlama gayreti içerisinde olacağız.

Mutabık kaldığımız konulardan en önemlisi de Anayasa'nı değişmezleri 66 maddesi. Bunlar bizim kırmızı çizgimiz dolayısıyla bunlarda da mutabık kalıyoruz"

Erdoğan sözlerini, "Bir diğer konu Türk Devletleri Teşkilatı, bu konuda da başta İlhan Aliyev kardeşim olmak üzere Türk Devletleriyle burada yaptığımız toplantımız vardı aynı şekilde bunlarda bizim yine Türk dünyası ile olan hassasiyetimizin en güzel örnekleridir" şeklinde sürdürdü.

AFET BAKANLIĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında afet bakanlığının kurulabileceğini söyledi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç