Erciyes Üniversitesi 144 sözleşmeli personel alımı yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Erciyes Üniversitesi 144 sözleşmeli personel alımı yapacak

Erciyes Üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

Erciyes Üniversitesi 144 sözleşmeli personel alımı yapacak

Erciyes Üniversitesi 144 personel alımı yapacak.

Kayseri Erciyes Üniversitesi bir ilan yayınladı. 16 Nisan 2024 tarihli kamu personel alımı ilanına baktığımızda  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4B maddesine göre yapılacak sözleşmeli personel alımı en az lise mezunları arasından yapılacak. İşe alınacak personellerin istihdam edileceği kadrolar ise şu şekilde açıklandı:

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALINACAK?

Büro Personeli
Mühendis

Biyolog
Diyetisyen

Hemşire
Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri

Tıbbi Sekreter
Tıbbi Görüntüleme

Ameliyathane Teknikeri
Anestezi Teknikeri

İlk ve Acil Yardım Teknikeri
Diyaliz Teknikeri

Elektronörofizyoloji Teknikeri
Güvenlik Görevlisi

Temizlik Görevlisi
Bahçıvan

Çamaşırhane Personeli
İnşaat İşçisi

BAŞVURU ŞARTLARI

Personel alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

4. Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

5. KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

6. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

7. 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az altmış (60) puanı bulunmak. Adayların KPSS puanının, başvurduğu pozisyonun puan türüne uygun olması gerekmektedir.

8. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

9. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasının “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun nitelikleri taşımak.

10. Çalıştırılacak birime göre 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan Tehlikeli/Az tehlikeli ve çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mani hali olmamak.

11. Açık ve kapalı alanlarda çalışmaya mani hali bulunmamak.

12. Üniversitemiz tüm hastanelerinde istihdam edilecek personelin (7/24 kesintisiz hizmet sunma zaruriyeti nedeniyle, öncelikle hastanelerin acil, ameliyathane, yoğun bakım, radyoaktif ve radyoiyonizan maddelerle işlem yapılan birimleri olmak üzere) nöbet usulü çalışma planları ile gece nöbeti tutmasında veya gece vardiyasında çalışmasında sağlık, sosyal veya ailevi durumu açısından mani hali bulunmamak. (Atanmaya hak kazanan ve işe başlamak üzere müracaat eden adaylardan, işe başlama evrakı olarak, kurumumuz İşyeri Sağlık ve Güvenlik (İSG) Birimi tarafından düzenlenen İşe Giriş/Periyodik Muayene Formu talep edilecektir. Bu aşamada kişilerin hastanelerimizde yapılacak muayeneleri sonucu sağlık durumlarının aranılan şartlara uygun olup olmadığı, başvurdukları kadro unvanı ile kurumumuzda görev yapmalarının uygunluğu tespit edilecektir.)

13. 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında yapılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. (Asıl ve yedek adayların belirlenmesini müteakip yapılacaktır.)

14. Müracaat edecek adaylarda son başvuru tarihi (30/04/2024) itibariyle 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır. (01/05/1989 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular “Erciyes Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak. Başvurular 30 Nisan 2024 tarihine kadar alınacak. BAŞVURU KILAVUZUNA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Mrb nsl başvuruyor açana linki tıklıyorum acilmiyor