EPDK Kura ile Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İŞKUR Başvurusu

EPDK Kura ile Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İŞKUR Başvurusu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı ve kura ile temizlik personeli alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

KPSS'siz Personel Alımı 25 Tem 2022 12:53 0
EPDK Kura ile Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İŞKUR Başvurusu

EPDK kura ile temizlik personeli alımı başvurusu başladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada ortaöğretim mezunu adaylar arasından 40 temizlik personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS şartı aranmadan yapılacak işçi alımında başvurular İŞKUR üzerinden başladı. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyuruda EPDK, "Kurumda istihdam edilmek üzere; 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik kapsamında İŞKUR üzerinden 40 sürekli işçi alınacaktır." ifadelerini kullandı.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

EPDK tarafından yayımlanan ilanın başvuru bilgileri şu şekilde:

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2.Başvuru tarihi itibariyle, 18-30 yaş aralığında olmak. (25/07/1992 – 29/07/2004 tarihleri arasında doğanlar)

3.Başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak.

4.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

5.İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adayların 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

6.Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Kurumumuzca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

7.İşe alınacak adayların deneme süresi dört ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

8.İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında işveren tarafından sonlandırılabilecektir.

9.Adayların başvurdukları meslek kolu için görevini yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmamak ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

KURA TARİHİ

Başvuru yapan adaylar kuraya alınacak. Kuranın 1 Ağustos 2022 tarihinde yapılacağı , kura yerinin ise EPDK tarafından daha sonra açıklanacağı duyuruldu.

BAŞVURU

Temizlik personeli alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıda yazan linke tıklayın. Sonra açılan sayfada iş arayan kısmına tıklayarak ya İŞKUR şifrenizle, eğer İŞKUR şifreniz yoksa e devlet girişi kısmından kimlik numaranız ve edevlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada İŞ İLANLARI yazan yere tıklayın. Sonra karşınıza çıkan İş arama sayfasında İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU Seçeneğini işaretleyin ve ARA butonuna tıklayın.

Kura çekiminden ve yeni dönem İŞKUR işçi alımlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç