Enkazdan çıkan 78 kilo altının sahibi belli oldu: Değeri ne kadar?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Enkazdan çıkan 78 kilo altının sahibi belli oldu: Değeri ne kadar?

Kahramanmaraş'ta enkazdan çıkan 78 kilo altının sahibinin kim olduğu belli oldu. İşte gelen son dakika açıklaması ve 78 kilo altının sahibi.

Altın 24 Şubat 2023 12:46 1
Enkazdan çıkan 78 kilo altının sahibi belli oldu: Değeri ne kadar?

Enkaz altında bulunan 78 kilo altın dolu çantanın sahibi belli oldu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremden sonra enkaz kaldırma çalışmalaır devam ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında bir haber geldi ve Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi'nde yıkılan Pentapark Apartmanı'nda, içinde 78 kilo altın bulunan bir çanta olduğu ortaya çıktı.

Enkaz kaldırma çalışmalarında yıkılan Pentapark Apartmanında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Çalışmaların sona ermesinden sonra bölgede enkaz kaldırma çalışmaları başladı. Balşayan çalışmalarda kepçe operatörü ve işçiler, onlarca altın kemer dolu olan bir çanta buldu. 78 kilo ağırlığında olduğu öğrenilen altınlar, iki çantaya bölündü ve bölgeden alınaran emnbiyete götürüldü.

Kepçe operatörü ve işçiler tarafından bulunan altın kemerlerle dolu çanta, polisin tutanak tuytmasından sonra emniyete götürüldü. Çantada çıkan altın kemerlerin her birinin 10 bin dolar, yani 190 bin liradan fazla değere sahip olduğu bildirildi.

KİMİN OLDUĞU BELLİ OLDU

Altınlarla ilgili son dakika haberi geldi. Gelen bilgide Kahramanmaraş'ın ünlü kuyumcusu Akif Zabun'a ait olduğu öğrenildi. Zabun'un depremde hayatını kaybettiği öğrenilirken bu kişinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kuyumcılara altın verdiği, toptancı olduğu öğrenildi.

ENKAZDAN ÇIKAN DEĞERLİ EŞYALARA NE OLUR?

17 Ağustos depreminin ardından yürütülen soruşturmada görev alan eski savcı ve milletvekili Ali Özgündüz, enkazdan çıkartılan para, ziynet ve özel eşyaların adli emanete alınması gerektiğini söyledi. 

Özgündüz'e göre öncelikli enkazdan çıkan bütün değerli hatta özel eşyaların tümünün toparlanması, adli emanete alınarak, savcılığa intikal ettirilmesi ileride savcılık tarafından sahipleri çıkarsa onlara verilmesi lazım. Eğer sahipleri öldüyse mirasçıları varsa bu tespit edilebiliyorsa tereke hakimliği vasıtasıyla mirasçılarına verilmesi gerekiyor. 

Normal prosedürün bu olduğuna dikkati çeken Özgündüz, "Şimdi de bu prosedür izlenmeli" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Allah rahmet eylesin. Dunya kadar malin olsa boşuna