Engelli ve Yaşlı Aylıkları Hesaplara Yatırıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Engelli ve Yaşlı Aylıkları Hesaplara Yatırıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın son dakika açıklamasına göre; engelli ve yaşlı aylıkları hesaplara yatırıldı! İşte detaylar...

Haberler 7 Ara 2023 0
Engelli ve Yaşlı Aylıkları Hesaplara Yatırıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, engelli ve yaşlı aylıkları aralık ayı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. Buna göre aralık ayı içinde 3 milyar 214 milyon liralık ödeme yapılacak.

2023 Memur maaşları ne kadar oldu? 2023 doktor, öğretmen, polis maaşları...  - Son Dakika Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu ay hak sahiplerine 1 milyar 437 milyon lira engelli aylığı ile 1 milyar 777 milyon lira yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını belirtti.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI: Emekli maaşına ne kadar zam yapılacak? Emekli zammı ne  zaman belli olacak? - Son Dakika Ekonomi Haberleri | NTV Haber

Engelli ve yaşlılara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini vurgulayan Göktaş, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için her alanda yanındayız. Bu doğrultuda aralık ayına ilişkin 3 milyar 214 milyon lira tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına itibarıyla yatırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç