En güzel Kurban Bayramı mesajları SMS: Yazılı, kısa, kurumsal, komik, değişik bayram hayırlı arefeler günü mesajları 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

En güzel Kurban Bayramı mesajları SMS: Yazılı, kısa, kurumsal, komik, değişik bayram hayırlı arefeler günü mesajları 2023

En güzel, anlamlı, yazılı sms Kurban Bayramı mesajları araştırılıyor. İşte sevdiklerinize, çalışanlarınıza, akrabalarınıza gönderebileceğiniz en güzel mesajlar.

Yaşam 27 Haz 2023 12:35 0
En güzel Kurban Bayramı mesajları SMS: Yazılı, kısa, kurumsal, komik, değişik bayram hayırlı arefeler günü mesajları 2023

Kurban Bayramı geldi. Bayramın gelmesi ile birlikte vatandaşlar, en güzel Kurban Bayramı mesajlarını araştırmaya başladı.

2023 yılının ikinci dini bayramı Kurban Bayramı geldi. Kurban Bayramı'nın gelmesi ile birlikte vatandaşlar, sevdiklerine, yakınlarına ve akrabalarına göndermek için mesajlaır araştırmaya başladı. İşte Mübarek Kurban Bayramı'nda yakınlarınıza gönderebileceğiniz en güzel, anlamlı, kurumsal, değişik komik mesajlar.

KUR'AN-I KERİM'DE KURBAN BAYRAMI

Kurban Bayramı ayetleri şu şekilde:

Biz, (İbrahim’e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail’i) kurtardık. (Saffat 107)

Haccı da, umreyi de Allah için tamamlayın. Eğer (düşman, hastalık ve benzer sebeplerle) engellenmiş olursanız artık size kolay gelen kurbanı gönderin. Bu kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. İçinizden her kim hastalanır veya başından rahatsız olursa (da tıraş olmak zorunda kalırsa) fidye olarak ya oruç tutması, ya sadaka vermesi, ya da kurban kesmesi gerekir. Güvende olduğunuz zaman hacca kadar umreyle faydalanmak isteyen kimse, kolayına gelen kurbanı keser. Kurban bulamayan kimse üçü hacda, yedisi de döndüğünüz zaman (olmak üzere) tam on gün oruç tutar. Bu (durum), ailesi Mescid-i Haram civarında olmayanlar içindir. Allah’a karşı gelmekten sakının ve Allah’ın cezasının çetin olduğunu bilin. (Bakara 196)

(Ey Muhammed!) Onlara, Âdem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, “And olsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah, ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti. (Maide 27)

… Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin. (Hac 28)

Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık… (Hac 34)

Kurbanlık büyükbaş hayvanları da sizin için Allah’ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken kurban edeceğinizde üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik. Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir. (Hac 36,37)

De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.(Enâm 162)
Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes. (Kevser 2)

KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

Mübarek Kurban Bayramı'nın bolluğu ve bereketi ile sizi kuşatması dileğiyle. Hayırlı bayramlar.

Mübarek Kurban Bayramı'nın vatanımızın diriliğine, mazlumların ferahına, insanlığın kurtuluşuna, barış ve hidayete vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim. Hayırlı bayramlar.

Kurban Bayramının size ve sevdiklerinize mutluluk, huzur ve bereket getirmesini Rabbimden niyaz ederim.

Mübarek Bayramın milletimize İslam Alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Hayırlı bayramlar.

Rabbim Kurban Bayramınızı hayırlara vesile etsin.

Barış, sağlık, mutluluk, esenlik, kardeşlik ve huzur dolu bir dünyaya kavuşma ümidiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Maddi ve manevi dayanışmanın; sevgi, saygı, hoşgörü ve barışın günleri olan bayram gününün size ve sevdiklerinize güzellikler getirmesini diliyorum.

Bayramın dili yok. Olsa insanoğluna ‘barışın, affedin ve sevin' diyerek nasihatte bulunurdu. Siz bu sessiz çağrıya kulak verin. Kurban Bayramınız kutlu olsun

Bayramlar esenliktir, berekettir, umuttur, özlemdir. Bu mübarek günde dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara...

Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve esenlik dolu bir gelecek dileğiyle... Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Kurumsal bayram mesajları:

Şirketlerin çalışanlarına göndereceği bayram mesajları ise şu şekilde:

Değerli personelimiz, Kurban Bayramı'nın tüm çalışma arkadaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dileriz. Sizlerle birlikte güçlü bir ekip olarak nice bayramlara ulaşmak dileğiyle. Bayramınız mübarek olsun!

Kurban Bayramı'nın coşkusunu sizinle ve bu güzel ekiple paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size ve sevdiklerinize sağlık, sevgi ve bolluk getiren bir bayram diliyoruz. İyi bayramlar!

Değerli Paydaşlarımız, Kurban Bayramı'nın hoşgörü, dayanışma ve birlik duygularını güçlendirmesini temenni ediyoruz. İyi niyetlerimizin büyüyerek sürdüğü bir dünyaya hep birlikte ulaşmayı dileriz. Kurban Bayramınız kutlu olsun!

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç