En fazla promosyon veren bankalardan: Akbank emekli promosyonu açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

En fazla promosyon veren bankalardan: Akbank emekli promosyonu açıklandı

Akbank Ocak 2024 promosyon kampanyası açıklandı. İşte bankanın promosyon başvuru detayları.

Bankalar 22 Ocak 2024 16:13 2
En fazla promosyon veren bankalardan: Akbank emekli promosyonu açıklandı

En fazla promosyon veren bankalar: Akbank 12 bin lira veriyor.

Akbank promosyon açıklaması geldi. Gelen açıklamada Akbank'ın emeklilere Ocak 2024 döneminde 12 bin liraya kadar promosyon ödemesi yapacağına yer verildi. Promosyon ödemesinin detaylarna baktığımızda en fazla promosyon ödemesi yapan bankalardan olduğu görülüyor. PEki Akbank promosyon başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl yapılacak? İşte gelen son dakika açıklaması ve promosyon başvuru bilgileri.

"SGK Emekli Maaşını Akbank'tan Alanlara 10.000 TL’ ye Varan Promosyona ek 2.000 TL chip-para ile birlikte Toplamda 12.000 TL Ödül Fırsatı!" başlığı ile Akbank resmi sayfası üzerinden yayınlanan açıklamada promosyonun detaylarına şu şekilde yer verildi:

"SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşını 01-31 Ocak 2024 tarihleri arasında Akbank’a taşıyan ve 3 yıl boyunca maaşını Bankamızdan almayı taahhüt eden emeklililerimiz 10.000 TL’ye varan promosyondan faydalanabileceklerdir. Buna ek olarak kampanya dönemi içerisinde, Axess veya Wings kredi kartına tanımlanacak 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı için fatura başına 400 TL, toplamda 2.000 TL chip-para ile 12.000 TL ödül fırsatından yararlanabileceklerdir. Üstelik, Şubeye gitmeye gerek kalmadan Akbank Mobil ve İnternet veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşlarınızı kolayca Akbank’a taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz"

NE KADAR VERİLECEK?

10 bin lira ve üzerinde maaş alan emeklilere 5 bin TL SGK anlaşmalı promosyon, 5 bin TL ek promosyon olmak üzere toplamda 10 bin liralık nakit promosyon ödemesi yapılıyor.Promosyona ek alınacak 2 bin liranın şartları ise şu şekilde:

SGK emekli maaşını 01 – 31 Ocak 2024 tarihleri arasında Akbank'a taşıyarak 3 yıl boyunca maaşını Bankamızdan almayı taahhüt eden ve promosyon başvurusunda bulunan emekliler faydalanabilecektir.
01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Akbank’ta promosyon taahhüdü bulunan veya bir diğer SGK Emekli Maaşını Akbank’a taşıyan müşteriler kampanyadan faydalanamazlar.
Promosyon ödemesi için SGK ile imzalanmış olan "Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol" koşulları geçerlidir.
Müşterinin promosyondan faydalanabilmesi için gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlamaktadır.
SGK gelir/aylığını Akbank'a taşıyan emekliler için promosyon tutarı emeklinin 1 aya denk gelen gelir/aylık tutarına göre hesaplanır. İlgili tutar bir aya tekabül eden net gelir /aylığın 3.499 TL ye kadar olması halinde 6.000 TL, 3.500 - 7.499 TL arasında olması halinde 7.000 TL, 7.500 – 9.999 TL arasında olması halinde 9.000 TL, 10.000 TL ve üzerinde olması halinde 10.000 TL'dir. Nafaka ve haciz kesintileri bulunan kişiler için ilgili kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi yapılır.
Her bir kişi promosyondan sadece 1 kez faydalanabilir.
Bankamızdan birden fazla emekli maaşı alan müşteriler, 1 den fazla maaşı için promosyon talebinde bulunurlarsa ilgili maaşların toplam tutarına göre 1 kez promosyona hak kazanır.
"Emekli Promosyon Taahhütnamesi" ni imzalayarak promosyon başvurusunda bulunan müşterilerin ilk emekli maaşlarının Akbank'a yatmasına istinaden 3 iş günü içinde ödemesi gerçekleştirilir.
Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı bir bankaya taşınması durumunda, veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı geri alınacaktır.
Akbank T.A.Ş. dilediği zaman kampanyayı durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.
Chip-para Ödeme Koşulları

Kampanya 01.01.2024–31.01.2024 tarihinde maaşını Akbank’a taşımış ve 28.02.2024 tarihine kadar Axess veya Wings asıl kredi kartı üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı veren SGK Emekli Maaş Müşterileri için geçerlidir.
01.01.2024 öncesi açık Axess veya Wings kartı olmayıp, 01.01.2024– 28.02.2024 arasında başvurarak, 28.02.2024’e kadar kartı onaylanan müşteriler ve kredi kartlarından ödenecek şekilde otomatik fatura ödeme talimatı veren müşterilerimiz kampanyadan faydalanabilir.
Ayrıca bankamızda Axess veya Wings sahibi olup Emekli maaşını kampanya süresi içerisinde bankamıza taşıyan ve kredi kartlarından ödenecek şekilde yeni otomatik fatura ödeme talimatı veren müşterilerimiz de kampanyadan faydalanabilecektir.
Başvurusu onaylanan SGK Emekli Maaş Müşterileri kampanya kapsamında 28.02.2024’e kadar Axess veya Wings kartlarından verecekleri ilk 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatları için her bir fatura talimatına 400 TL, toplamda 2.000 TL’ye varan chip-para kazanabilir.
SGK emekli maaşını bankamıza taşıyan müşterilerimiz otomatik olarak kampanyaya katılacaktır.
Kazanılan chip-para tutarı 5 Mart 2024 tarihinde yüklenecektir.
Şube, Müşteri İletişim Merkezi, Akbank Mobil, İnternet Şube, Akbank.com, kanalları aracılığıyla kredi kartına başvurulabilir.
Başvuru formunda “kartımın anında dijital kullanıma açılmasını istiyorum” seçeneği seçilerek anında dijital kullanım özellikli kart sahibi olunabilir ve SGK Emekli Maaş müşterileri, kartları adreslerine ulaşmadan, anında internet harcamaları ve mobil ödemelerde kullanabilir.
Kampanyaya Free, ticari kartlar, ek kart, Akbank kart ve sanal kart başvuruları dahil değildir.
Kampanya müşteri bazında gerçekleştirilecektir.
Kampanyadan sadece Axess veya Wings asıl kredi kartı sahibi olup fatura talimatını kredi kartından verecek müşteriler yararlanabilir. Banka hesabından verilecek yeni ödeme talimatları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.
Ödül, sadece yeni vereceğiniz talimatlar için geçerlidir. Kredi kartınızdan verilen otomatik fatura ödeme talimatlarınızı iptal edip yeniden verilmesi veya banka hesabına tanımlı olan fatura ödeme talimatların iptal edilip kredi kartından verilmesi kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.
Kampanyadan ödül kazanmanız durumunda, verilen yeni fatura talimatlarının ödül yükleme tarihinden itibaren 36 ay boyunca iptal edilmemesi ve ilgili fatura tahsilatlarının kredi kartından yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde kazanılan chip-para tutarı geri alınacaktır.
Talimat kapsamında kredi kartından yapılacak fatura ödemelerinde bankanın belirlediği otomatik fatura ödeme faizi uygulanır. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, faturanın ödenme tarihinden son ödeme tarihine kadar fatura faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden fatura faiz oranı işletilir.
Cep telefonu (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Mobil (Avea), Teknosa Mobil ve POCELL) faturaları ve Superonline faturalarınızdan faiz alınmamaktadır.
Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Sizce 12 bin TL promosyon yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek emekliler bu sayfada. Bilgi alış verişi ve tanışmak için > TIKLA TAKİP ET

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 44 Gün Önce
Hesabımdan chip para kullanım diye 50 TL mi çaldılar ne şube ne çağrı merkezi harcama ispatı kanıt yok sonra bankamatik kartıma chip para olarak çaldıkları 50 TL nakit parsmı puan olarak geri verdiler
Ziyaretçi 3 Ay Önce
15 bin TL olsaydı her emekli mutlaka Akbanka emeklilik maaşıni taşırdı