En düşük emekli maaşıyla ilgili detaylar belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

En düşük emekli maaşıyla ilgili detaylar belli oldu

Temmuz ayına kısa bir süre kalması ile birlikte milyonlarca emekli Temmuz zammının ne kadar olacağını yakından araştırmaya başladı.

Emekli Haberleri 22 Haz 2024 0
En düşük emekli maaşıyla ilgili detaylar belli oldu

En düşük emekli maaşıyla ilgili detaylar belli oldu.

Temmuz ayına kısa bir süre kalması ile birlikte milyonlarca emekli Temmuz zammının ne kadar olacağını yakından araştırmaya başladı. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli maaş zammı ne kadar? İşte detaylar.

BİRİNCİ FORMÜL

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri için halen 10 bin TL olan en düşük aylığa enflasyon farkının üzerine bir artış yapılmadığı takdirde kök aylıkları 6 bin - 8 bin TL bandında olan bu kesim, ara zam döneminde devlet katkısıyla 10 bin lira almaya devam edecek, aylıklarına enflasyon zammı yansımayacak. Ara zam döneminde taban maaşın yeniden belirlenmesi talebi var.

Ara zam döneminde taban maaşın yeniden belirlenmesi talebi var.

İKİNCİ FORMÜL: KÖK MAAŞ NE KADAR OLACAK?

Kamuoyunda Hazine katkısıyla kök aylıklar değişmeksizin 13-15 bin lira arasında bir yeni taban maaşın belirlenmesi beklentisi var. Dillendirilen bir diğer formül ise kök aylıkların yükseltilerek 10 bin liraya çekilmesi.

ÜÇÜNCÜ FORMÜL: REFAH PAYI BEKLENTİSİ

Temmuz ayında memur emeklilerinin aylıklarında da refah payı beklentisi var. Yılbaşında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamlarının memur emeklileriyle eşitlenmesi nedeniyle Temmuz'da emekli memurun zam oranlarının geride kalması öngörülüyor.

DÖRDÜNCÜ FORMÜL: BÜTÜN EMEKLİ ZAMLARI EŞİTLENSİN

Burada da bütün emeklilerin zamlarının eşitlenmesi yönünde talep bulunuyor.

Ancak şu anda emekliler için netleşen herhangi bir formül bulunmadığı, eğer bayram izninin dönüşünde yeni bir gelişme olmazsa emekli aylıklarının enflasyon oranında zamlanmasının beklendiği belirtiliyor.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE ZAMAN?

Emekli maaşına zam 3 Temmuz tarihinde gelecek. Zam geldiğinde haberdar olmak için UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç