En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Uzman İsim Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Uzman İsim Açıkladı!

En düşük emekli maaşıyla ilgili zam çalışmaları başladı. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte haberin detayları...

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Uzman İsim Açıkladı!

En düşük emekli maaşına ne kadar zam gelecek? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

En düşük emekli maaşıyla ilgili zam çalışmaları başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda yeni en düşük emekli maaşı belli olacak. 

En düşük emekli maaşı alan 1.8 milyon emekli için ek bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Çalışma ekonomisi uzmanı Tarkan Zengin, muhtemel düzenlemeyle ilgili Haber Global kanalına canlı yayınla bağlandı ve yeni açıklamalar yaptı.

Tarkan Zengin Şunları Söyledi:

Zengin, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin tamamlama maaşı dediğimiz en düşük maaş 10 bin altında olanlar 10 bine tamamlanma kararı alınmıştı. Bu konuda medyaya yansıyan haberlere göre, adım atılacağına dair çalışma ifade ediliyor. Bugün AK Parti MYK toplantısında ve bu konuda çalışan bakanlıklar düzeyinde yeni bir adım olup olmayacağının net açıklaması yapılabilir. Olacaksa ne kadar olacak, bu rakamı da duymuş olacağız" dedi.

Zengin, şöyle devam etti:

"Muhtemeldir ki ben geçen çarşamba günü rakamlar belli olmadan, kabine toplantısı vardı, bakanlığın sunum yaptığını, bunun içinde tamamlama maaşlarının alternatifli şekilde sunulduğuna dair bilgi edinmiştim. Buna kabine karar verecek. 12 bin, 12 bin 500 aralığında bir rakamın olma ihtimali kuvvetli bir ihtimal olarak görülüyor. Her çalışmanın sonucunda beklentilerin karşılanma karşılanmama durumunu da biliyoruz ki, karşılanmayabiliyor. Milyonlarca insanı ilgilendiren hassas bir konu."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç