Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 10 bin personel alımı başvuru bilgileri

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 10 bin personel alımı başvuru bilgileri

EGM'ye 10 bin personel alımı hakkında açıklama geldi ve onay verildi. 10 bin personel alımının detayları finans7 yazısında.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 10 bin personel alımı başvuru bilgileri

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin personel alımı nasıl yapılacak? Başvuru şartları nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımı için bugün beklenen açıklama geldi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bir karar yayınlandı. Yayınlanan karara baktığımızda EGM bünyesine 10 bin 102 kadro ihdas edildiği görülüyor.

Söz konusu kadro ihdasları polis kadrolarına yapıldı. Bu kadroların 102'si meslekten, yani kurum içinde mevcut çalışan personellerden yapılacak. Kalan 10 bin kadroya ise açıktan alımlar yapılacak

Resmi Gazete'de yayınlanan kararda Ankara'da bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına 500 polis memuru alımı yapılacağı görülüyor. 9 bin 500 kişi ise taşra teşkilatına, yani 81 şehre yapılacak. 81 şehre yapılacak alım da yine aynı şekilde polis memuru kadrosuna yapılacak.

Yani özetlemek gerekirse 10 bin personel alımı, polis memuru olarak yapılacak. Alım ön lisans ve lisans mezunları arasından yapılacak. Ön lisans mezunları için istenen KPSS şartı 65 olarak açıklanırken lisans mezunları için KPSS puan şartı 60 olarak açıklandı.

Alım kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak. 10 binin 9 bin civarında kısmı erkek adaylar arasından, 1000 kişilik kısmın ise kadın adaylar arasından yapılması bekleniyor.

BAŞVURU

10 bin personel alımının başvurusunun Aralık ayında başlaması bekleniyor. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;