Emlak sektöründe yeni kriz: Demir fiyatlarına büyük zam geldi

Emlak sektöründe yeni kriz: Demir fiyatlarına büyük zam geldi

Emlak sektöründe yeni kriz kapıda. Dövizdeki artış ile birlikte demir fiyatlarına büyük oranda bir zam geldi.

Emtia 9 Haz 2023 23:31 0
Emlak sektöründe yeni kriz: Demir fiyatlarına büyük zam geldi

İnşaat demiri fiyatlarına büyük zam geldi.

Emlak sektörünün en önemli emtialarından olan inşaat demirinde son dakiak haberi geldi. Gelen haberde inşaat demiri fiyatlarına döviz kuru zammı geldiğine yer verildi. Gelen zam ile birlikte fiyatlar ciddi seviyelere kadar çıktı. Bir ay içinde demir ton fiyatına 3 bin liradan fazla zam geldi.

EV FİYATLARINA ZAM GELECEK

Son dönemlerde yatay seyre giren konut fiyatlarında emtia fiyatlarında ve döviz kurundaki artış nedeniyle zam bekleniyor. Özellikle inşaat demiri fiyatının artması ile birlikte fiyatlarda hareketliliğin yukarı yönlü devam edeceği bekleniyor.

DEMİR FİYATLARI NE OLDU?

Sektör kaynaklarından alınan son dakika bilgilerine göre bundan 1 ay önce 15 bin lira civarına satılan demir, bu ay yapılan zamlarla birlikte 18 bin lirayı geride bıraktı. Bundan 1 ay önce, tam 9 Mayıs 2023 tarihinde inşaat demiri fiyatları şu şekildeydi:

HAZİRAN AYI FİYATLARI

Haziran ayında ise döviz kurunda ciddi yükseliş olması ile birlikte demir fiyatlarına yüksek oranda zamlar geldi. Zamlara baktığımızda 1 ay içinde demir fiyatlarına Ankara, İstanbul KArabük ve diğer illerde 3 bin 500 lira civarında zamlar geldiği görüldü. Gelen zamla birlikte inşaat demiri fiyatları şu şekilde oldu:

Yukarıda yazan fiyatlar anlık olarak değişmekte olup tablo, "https://www.demirfiyatlari.com/" adresinden alınmıştır. Döviz kurlarında yükseliş ya da düşüş olması durumunda fiyatlarıda gerileme olabilir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç