Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiye Tarihi Belli Oldu: Zam İçin 5 İhtimal Açıklandı

Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiye Tarihi Belli Oldu: Zam İçin 5 İhtimal Açıklandı

Emeklilerin 2022 yılı bayram ikramiyesi hakkında son dakika açıklaması geldi. Tarih ve miktar hakkında son bilgiler verildi.

Ekonomi 05.4.2022 09:30 0
Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiye Tarihi Belli Oldu: Zam İçin 5 İhtimal Açıklandı

Emeklilerin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri hakkında açıklama geldi. Enson haber'in aktardığı bilgiye göre emeklilerin Ramazan Bayramı'nda ödenecek ikramiyeleri Nisan ayının son haftasında hesaplara yatacak.


Ramazan Ayı ilerliyor ve Bayram için geri sayım devam ediyor. Bayram için sabırsız bekleyiş devam ederken emekliler, ikramiye alacakları tarihi merak ediyor. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Edinilen bilgilere göre emeklilerin Ramazan Bayramı'ndan önce hesaplara yatacak ikramiyelerinin Nisan ayının son haftasında. En çok merak edilen konu ise emeklilerin ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı konusu oldu.

GEÇEN SENE 100 LİRA ZAM YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz sene bir açıklama yapmış ve emeklilerin 2021 yılı bayram ikramiyelerinin 100 lira zamlı olacağını ve 1100 liraya çıkarıldığını söyledi. Bu açıklama sonrası emeklilerin , 2021 yılında bayramlarda 1100 liralık iki ikramiye ödemesi aldı. Geçen sene yapılan bu zamdan sonra bu sene de bir zam yapılır mı sorusu akıllara geldi. Milyonlarca emekli, yüzde 61'lik enflasyon altında ezilirken, 2750 liralık maaşları ile geçim savaşı verirken ek zam konusu hala gündemde yok. Emekliler , en azından bayram ikramiyesinde artış yapılmasını istiyor.

NİSAN SONU HESAPLARDA

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin Nisan ayı sonunda hesaplara yatacağı öğrenildi. 25 ile 29 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılması planlanan ikramiye için tarihin 28 Nisan olması bekleniyor.

5 İHTİMAL

Emeklilerin ikramiyeleri, herhangi bir düzenleme yapılmazsa 1100 lira olarak hesaplara yatacak. Emekliler ise bir zam yapılmasını istiyor. Bu konuda 5 ihtimal masada.

Bunlardan ilki, değişiklik yapılmadan hesaplara 1100 lira yatırılması,

İkincisi, geçen senenin enflasyonu kadar bir zam yapılması,

Üçüncüsü asgari ücrete yapılan zam kadar bir artış yapılması,

Dördüncüsü yeniden değerleme oranına göre hesaplama,

Son ihtimal ise mevcut enflasyona göre bir zam uygulanması.

Bu ihtimallere göre hesaplamalar ise şu şekilde:

Geçen senenin enflasyonuna göre zam yapılırsa 1496 lira olur.

Yeniden değerleme oranı olan yüzde 36 oranında zam yapılırsa 1498 lira olur.

Asgari ücret zammına göre yapılırsa 1655 lira olur.

Mevcut yüzde 61'lik enflasyona göre yapılırsa 1771 lira olur.

Bu ihtimaller arasında masada desteklenen ve en olası ihtimal, geçen senenin enflasyonu kadar zam yapılması.

Sizce ikramiye ne kadar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.

CUMHURBAŞKANININ AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Emeklinin ikramiyesine yapılacak zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor. Açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için UYGULAMAMIZI TIKLAYIN İNDİRİN


Yorumlar (0)

Seç