Emeklilerin maaş zammını açıkladı: Seyyanen zam ne kadar?

Emeklilerin maaş zammını açıkladı: Seyyanen zam ne kadar?

Son dakika haberi: Asgari ücret zammını açıklayan isim, emeklilerin maaş zammını duyurdu. İşte en düşük emekli zammı.

Emekli Haberleri 12 Eylül 2023 19:13 29
Emeklilerin maaş zammını açıkladı: Seyyanen zam ne kadar?

Asgari ücret zammını bilen isim, en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını açıkladı.

Milyonlarca emekli vatandaş, Ocak 2024'te gelecek maaş zammını beklerken en merak edilen konu, zammın ne kadar olacağı konusu oldu. Biz de Finans7 olarak bu konuda gelen son dakika açıklamasına yer verdik.

ERDOĞAN: EMEKLİLERE ZAM YOLDA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta emeklilere maaş zammı ile ilgili bir açıklama yaptı ve “Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMA BAKANI EKİM DEDİ AMA...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada "Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz" demişti.

Bu açıklamadan sonra bir açıklama daha gelmiş, Ekim ayında ara zammın zor olduğunu ve Ocak 2024'te maaş zammının geçerli olacağını söyledi.

MEHMET ŞİMŞEK: TALİMATI ALDIK ÇALIŞIYORUZ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada emekli zammı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiği ve çalışma başlattıklarını söyledi. Bakan Şimşek açıklamasıda şunları söyledi:

“Memurlarla müzakereler yapıldı, işçilerimizle de yılın başında bağlanmıştı. Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme diye bir ilkemiz var.” diye konuştu. Zam düzenlemesi ile ilgili çalışmaların başlatılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bizzat talimat aldıklarını ifade eden Bakan Şimşek, “En düşük maaş alan emeklilerimizin durumunun iyileştirilmesine yönelik, Cumhurbaşkanımızın talimatı oldu o çalışmaları yapıyoruz. O konuda çok netiz"

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ NE KADAR OLACAĞINI AÇIKLADI

Bir müjde vermek istiyorum diyerek açıklama yapan Gazeteci Engin Pınarbaşlı, en düşük emekli maaşının 10 bin 500 lira olacağını söyledi. Pınarbaşlı sosyal medya hesabı üzerinden emekli maaş zammı ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında şunları söyledi:

"Bir #Müjde Daha Vermek İstiyorum..

Uzun Zamandır Maaş Zammı Haberini Bekleyen #Emekli'lerimize
Müjde Vermek İstiyorum.

Emeklilerimizin Maaşı 10.500 TL oluyor.

Hayırlı Olsun #Türkiye"

Sizce 10 bin 500 TL'lik emekli maaşı yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

SEYYANEN ZAM ORANI

7 bin 500 lira alan emeklilerin beklenen enflasyona göre maaşının 9 bin 500 liraya kadar çıkması beklenirken 1000 liralık seyyanen zam beklentisi oluştu.

EMEKLİLERE MAAŞ ZAMMI NE ZAMAN GELECEK?

Emeklilere maaş zammı Ocak 2024'te gelecek. 3 Ocak 2024'te açıklanacak Aralık enflasyonu ile birlikte enflasyon farkı belli olacak ve emekli memur maaş zam oranları belli olacak. Zamdan bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (29)

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
10 500zam cok az olur enflasyonun tavan yaptigi alim gucumuzun azaldigi ev kiralarinin 15 25 arasi oldugundan on bin nedirki sayin cumhur baskanimiza bizzat iletilmesi dilegimle bir akp li olarak cok üzgünüm esimde emekli ama yetmiyor
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Müjde akp bundan sonraki seçimlerde hep kaybedecek
Ziyaretçi 10 Gün Önce
10500₺ müjde olarak vermek nedir ya..Hiçmi utanma kalmadı artık bunlarda...Kiralar 12000₺ olmuş Markete girilemez olmuş .. 10000₺ maaş alan ne olacak.. 5500₺ maaş alanlar bundan sonra yapılacak olan yüzdelik artışların hiç birinden yararlanamayacak. %20 %30 gelecek olan artışlarla kimbilir kaç sene bu 10500₺ üstüne çıkamayacaklar
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Seyyanen zam nedir yaa adam gibi herkese belli bir % de zam yapın sadakamı istiyoruz biz hakkımızı istiyoruz
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Az kaldı,Ülkede emekli maaşıyla geçinen bir tane psikolojisi sağlam insan kalmayacak geçimini ayın sonunu nasıl getireceğini düşünmemden…YAAA BİZ BU HALE NEDEN GELDİKKKK YETER ARTIK DUYUN ŞU İNSANLARIN SESİMİZİ FERYADIMIZIII