Emeklilere maaş zammı bugün belli oluyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emeklilere maaş zammı bugün belli oluyor

Emekli maaş zammının görüşüleceği toplantının saati belli oldu. Kritik görüşme bugün Cumhurbaşkanlığı'nda gerçekleştirilecek.

Emekli Haberleri 11 Tem 2024 1
Emeklilere maaş zammı bugün belli oluyor

Emekli zammı bugün belli oluyor.

Emeklilere ek zam ya da seyyanen maaş zammı yapılıp yapılmayacağı bugün belli oluyor.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 6 aylık enflasyonun yüzde 24.73 seviyesinde geldiği görüldü. Bu rakam SSK ve Bağkur emekli zammı olacak. Ancak bu zam ile birlikte kök maaşı 8 bin lira olan emekliler herhangi bir zam alamayacak.

Kök maaş sorunu devam ederken geçen gün bir açıklama geldi ve emekli zammı üzerinde çalışmaların başladığına yer verildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı son dakika açıklamasında, “Üzerinde çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Karar verilmiş değil. Şu zamana yetişir mi diye bir değerlendirme yapmamız söz konusu değil. OVP’nin korunması esas olmak üzere toplumumuzun her kesiminin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu açıklamadan sonra ilk adım geldi ve 3 ismin bugün Beştepe'de kritik bir görüşme yapacağı öğrenildi. Görüşmede yer alacak isimler şu şekilde açıklandı:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler.

AK Partili isimler yaptığı son dakiak açıklamasında emeklilere yapılacak zamla ilgili, "Emeklilere seyyanen zam mümkün gözükmüyor, şu an sadece en düşük emekli maaşı 10 bin TL’nin yukarıya çekilmesi noktasında bir çalışma var" ifadelerini kullandı.

Kulisler, 10 bin lira olan en düşük emekli maaşının 12 ya da 12 bin 500 liraya çıkarılabileceğini söylüyorken AK Parti'den gelen son açıklama ise moralleri bozdu. Abdullah Güler yaptığı açıklamada emeklilere ek zam için, "Emekliye seyyanen zam çok zor; hangi AB ülkesinde 40 yaşında emekli var?" dedi.

Görüşme saati belli oldu

Bu isimlerin katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek toplantı saat 15.30'da başlayacak. Toplantının 1 saat civarında sürmesi bekleniyor. Toplantıda alınan kararın ise daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. Zam ile ilgili bugün alınacak kararın, Erdoğan'ın yurda dönmesi sonrası Cumhurbaşkanına sunulması ve daha sonra kararın açıklanması bekleniyor. Görüşme sonrası açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Rabbım hesabını sorsun inşallah haklarını vermezlerse