Emeklilere Kötü Haber! Cem Küçük Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emeklilere Kötü Haber! Cem Küçük Açıkladı!

İktidara yakınlığı ile bilinen Gazeteci Cem Küçük, emeklilere yeni bir zammın gelmeyeceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 22 Ocak 2024 0
Emeklilere Kötü Haber! Cem Küçük Açıkladı!

En düşük emekli maaşının 10.000 TL olmasının ardından emeklilere %5 ek zam yapılmış ancak yaşanan artış emeklinin beklentilerini karşılamamıştı. Emekliye seyyanen zam tartışması sürerken, emeklinin moralini altüst edecek haberi Cem Küçük duyurdu…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çalışma hayatı ile emeklileri yakından ilgilendiren yasa teklifi için mesai yapacak. 18 Ocak Perşembe gününde Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen İşsizlik Sigortası Kanunu’yla Bazı Kanunlarda Değişiklik öngören yasa teklifi Meclis Genel Kurulu’nda 23 Ocak Salı tarihinde masaya yatırılacak.

Emekliye ek zam ne kadar, yüzde kaç oldu? En düşük SSK-Bağkur emekli maaşı  ne kadar oldu? (2024 emekliye ek zam düzenlemesi) - Son Dakika Ekonomi  Haberleri | NTV Haber

Yasa teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde emeklilere ek zam öngören düzenleme teklife eklenmişti. Buna göre en düşük emekli aylığı, ocak döneminden itibaren uygulanmak üzere 7 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltilecek. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarındaki artış oranına, ocak ayı ödeme döneminden geçerli olmak üzere yüzde 5 ilave edilecek. Böylece artış oranı yüzde 42,57 olarak uygulanacak.

İşçi emeklisinin aylık ödemeleri 17 Ocak’tan itibaren başlarken, maaşlarını %37,57 zam ile alan emekliler, yasa teklifinin Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilmesi ve yürürlüğe girmesiyle birlikte %5 ek zammı da alacak.

SON DAKİKA! Emekli zammı netleşiyor! 2024 Ocak en düşük emekli maaşı ne  kadar olacak? - Ekonomi

Kulislerdeyse, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinden önce, 4.000-8.000 Tl arasında değişen bir seyyanen zam yapılacağı iddiaları dönüyor. Konuyla ilgili son gelişme ise Cem Küçük tarafından duyuruldu.

“ARTIK EMEKLİ İŞİ KAPANDI”
Cem Küçük iddialarla ilgili, "Artık emekli işi kapandı onu söyleyelim. Benim görüşüm o bitti artık. Doğru yanlış artık önümüze bakalım. Bu konuyu çok konuştuk, çok tartıştık. Artık olan oldu diyelim. Yapılan yapıldı. Kararı artık millet verecek" dedi.

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç