Emeklilere intibak yasası zammı gelecek mi? Vedat Işıkhan net cevap verdi

Emeklilere intibak yasası zammı gelecek mi? Vedat Işıkhan net cevap verdi

Son dakika haberi: Emeklilere intibak zammı için açıklama geldi. Bakan Işıkhan net cevap verdi.

Emekli Haberleri 3 Kasım 2023 0
Emeklilere intibak yasası zammı gelecek mi? Vedat Işıkhan net cevap verdi

Emeklilere intibak azammı ve emekli maaşları açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında dolaşan emekli intibak yasası çıkacak, tüm emeklilerin maaşları değişecek iddialarına açıklık getirdi.

Önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesini Mecliste sunan Bakan Işıkhan, emekli maaşlarına seyyanen artışlar yapıldığını ve 2000 öncesine pay verilmediği söyleyerek, “Emekli aylıklarına uygulanan normal artışlara ilave olarak yapılan seyyanen artışlar, 2000 öncesi aylıklara gelişme hızından pay verilmediğinden 2000 sonrası emeklilerle durumlarını eşitleyen intibak düzenlemesi, bayram ikramiyesi, alt sınır aylıklarının yükseltilmesi gibi pek çok düzenleme hayata geçirilerek çalışma hayatında sarf edilen emeklerin karşılığı olarak emeklilerimize yansıtılacak" ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamadan sonra emeklilere intibak yasası geliyor şeklinde haberler yapıldı. Söz konusu haberlerin ardından açıklama yapan Çalışma Bakanı Işıkhan, “Bazı basın ve medya kuruluşlarında yer alan ‘tüm emeklilerin maaşları değişiyor’ başlıklı haberde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yeni bir intibak düzenlemesine gidileceği ile ilgili ifadelerine yer verilmesine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur” dedi.

Söz konusu açıklamada 2000 öncesine intibak düzenlemesi yapılacağına dair haberlerin asılsız olduğuna yer verildi ve “2 Kasım 2023 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığımızın 2024 yılı bütçesi görüşmeleri sırasında Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan tarafından emekli aylıklarına uygulanan normal artışlara ilave olarak günümüze kadar emekli aylık miktarlarında yapılan iyileştirmelere yönelik yasal düzenlemeler belirtilmiştir.Konuşmada 2000 yılından önce emekli olanların aylıklarına intibak düzenlemesi yapılarak iyileştirme sağlandığı belirtilmiş olup, yeni bir intibak düzenlemesine gidileceği hususuna yer verilmemiştir. Dolayısıyla, söz konusu haberde konuya ilişkin çalışma yapıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Sizce emeklilere intibak yasası gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

EMEKLİ ZAMMI

Emeklilere maaş zammı önümüzdeki haftalarda meclise gelecek. Düzenlemeden bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;