Emeklilere 5 bin TL ikramiye ne zaman: Cumhurbaşkanı Erdoğan planlamanın yapıldığını açıkladı

Emeklilere 5 bin TL ikramiye ne zaman: Cumhurbaşkanı Erdoğan planlamanın yapıldığını açıkladı

Emeklilere 5 bin TL'lik ikramiye ödemeleri hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, planlamaların yapıldığını söyledi.

Emekli Haberleri 10 Kasım 2023 0
Emeklilere 5 bin TL ikramiye ne zaman: Cumhurbaşkanı Erdoğan planlamanın yapıldığını açıkladı

Emeklilerin 5 bin TL ikramiyesi ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Eedoğan'dan açıklama.

Emeklilere Cumhuriyet'in 100. yılında verileceği açıklanan 5 bin liralık ikramiye hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Erdoğan, emeklilere 100. yıl ikramiyesinde önemli ifadeleer kullandı.

Geçen ay kabine sonrası müjdeyi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 bin liralık ikramiye ödemesi hakkında gelinen son noktayı duyurdu.

Enflasyonun belinin kırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı, etkilerinin ise gelecek süreçte silineceğini söyledi. Hükümet olarak her zaman işçi, memur ve emeklilerin yanlarında olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete tarihi zamlar yaptıkalrını söyledi ve "Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk. Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız"

Emeklilere ödenecek 5 bin liralık ikramiye ödemesi hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık. Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum" dedi.

Daha önce gelen açıklamada 15 Kasım'dan önce ödemelerin hesaplara yatırılacağı bildirilmişti. 5 gün kaldı ve henüz net bir tarih verilmedi. Beklentilerimize göre emekli 5 bin TL'lik ikramiye ödemelerinin önümüzdeki hafta 14-15 Kasım'da hesaplara yatırılacağı yönünde.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;