Emekliler yılında emekliler için atılacak 2 yeni adım açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emekliler yılında emekliler için atılacak 2 yeni adım açıklandı

Emekliler yılı için son dakika açıklaması geldi ve emeklileri ilgilendiren 2 önemli düzenlemeye imza atılacağı açıklandı.

Emekli Haberleri 18 Ocak 2024 9
Emekliler yılında emekliler için atılacak 2 yeni adım açıklandı

Emekliler yılında son dakika: Bayram ikramiyesine zam geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen gün düzenlenen kabine toplantısından sonra açıklama yaptı ve bu seneyi emekliler yılı olarak ilan etti. Emekliler yılı kapsamında ilk olarak bayram ikramiyelerinin zamlanacağına yer verildi.

İLK ADIM: İKRAMİYEYE ZAM

Türkiye Gazetesi'nden Cevdet Fırat Aydoğmuş'un kaleme aldığı yazısına baktığımızda hükümetin Emekliler Yılı kapsamında atacağı ilk adımın Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerine zam olacağını söyledi.

2018 yılında ilk açıklandığında 1000 lira olarak belirlenen ve sabit kalan rakama 2021 yılında enflasyon oranında zam gelmiş ve ikramiye 1100 lira olmuştu. Son olarak geçen sene bir zam gelmiş ve bayram ikramiyesi 2 bin liraya çıkarılmıştı.

Bu sene Ramazan Bayramı 10 Nisan, Kurban Bayramı ise 16 Haziran tarihlerinde başlayacak. Bu tarihlerden önce emeklilerin hesaplarına ikramiye ödemesi yatacak. 2 bin lira olan ikramiyenin henüz kaç TL olacağı belli değil. Sizce kaç TL'ye çıkarılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İKİNCİ DÜZENLEME: KÜLTÜREL FAALİYETLER ve OTOBÜS, UÇAK BİLETLERİNDE İNDİRİM

Gelen bilgilere göre hükümet, emeklilerin sosyal faaliyetlerde bulunması için yeni projeleri hayata geçirecek. Bu kapsamda 65 yaş üstü emeklilere bir kart verilecek. Bu kart ile şehirlerarası otobüs tren ve uçak biletleri ile sinema ve tiyatro, müze biletleri indirimli olacak.

"ZAM ORANI ARTSIN" TALEBİ GELDİ

Geçen gün açıklanan yüzde 5 ek zam ve en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılması açıklamasına değinen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kâzım Ergün, bu zam oranının düşük kaldığını, emeklilerin açlık sınırının çok altında kaldığını söyledi ve zam oranının revize edilmesi gerektiğini, emeklilere zam sisteminin baştan aşağıya değişmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (9)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
indirim kartı vereceğinize hakkımız olan maaşı verinde rahatrahat gezelim
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bende 3 tane yetim büyütmeye çalışıyorum onlar biZi süründürüyo AallAhda onları bildiği gibi yapsın bu dünyada işleri iyi
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Ssk emeklisi eşim zam yeterli değildir beklentimiz olmadı büğün yapacaz kara kara düşünüyoruz bîr akpartili olarak kendimi beyan ettim ilgililere duyurulur
Ziyaretçi 3 Ay Önce
10000 bini bozdur bozdur harca .emekli sefalet içinde. Yazık bu millete .emekli açlığa mahkum ediliyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
5000 TL yeter nasılsa 4 sene sabit kalacak