Emekli seyyanen maaş zammı ne zaman meclise gelecek? AK Partili Güler açıkladı

Emekli seyyanen maaş zammı ne zaman meclise gelecek? AK Partili Güler açıkladı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde AK Partili Güler, emekli maaş zammının ne zaman TBMM'ye geleceğini söyledi.

Emekli Haberleri 15 Eylül 2023 08:08 2
Emekli seyyanen maaş zammı ne zaman meclise gelecek? AK Partili Güler açıkladı

AK Partili Güler yaptığı son dakika açıklamasında emekli zammını değerlendirdi ve meclise ne zaman geleceğini söyledi.

Bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı emekli maaş zammı düzenlemesine değindi.

Meclisin açılması sonrası gündeme gelecek konular hakkında bilgi veren Güler, gündeme gelecek düzenlemelerden birinin de emekli maaş zammı olacağını söyledi.

Güler açıklamasında meclisin açılması sonrası düzenlemenin detaylarının netleşeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bütçe dengesini bozmadan, bu imkânları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya Kasım ayı içerisinde tamamlanıp Meclis’e intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız"

Bu açıklamaya baktığımızda Kasım ayında düzenlemenin mecliste olması ve Kasım ortalarında, en geç Kasım sonunda düzenlemenin meclisten geçmesi bekleniyor. Düzenlemenin geçmesi sonrası seyyanen maaş zammının 2024 Ocak ayından itibaren geçerli olması bekleniyor. Yeni yıl gelmeden bir ara zam olmayacağı görülüyor.

MECLİS NE ZAMAN AÇILIYOR?

Temmuz ayında tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 Ekim tarihinde düzenlenecek oturumla toplanacak ve yeni yasama dönemi başlamış olacak. Yoğun bir gündemle beklenen yeni yasama döneminin Temmuz 2024'e kadar devam etmesi beklenirken en yoğun mesainin bu sene sonuna kadar olması bekleniyor.

Bekleyen torba yasa, deprem yasası, anayasa ve Kasım sonunda gelecek 2024 yılı bütçe teklifi ile meclisin yoğun bir çalışmaya 1 Ekim'den sonra gireceği öğrenildi. Meclis gündeminin detayları, TBMM'de görüşülecek ilk konular için TIKLAYIN

Emekli zammı gündeme geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
esnaf pirim gün sayısı 9 binden 7200 düşecek ti noldu
Ziyaretçi 16 Gün Önce
memleketin bir sürü işi var meclis hala kapalı