Emekli Promosyon Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emekli Promosyon Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

Bankalar emekliler için adeta yarışıyor! Genellikle 10Bin TL olan emekli promosyon ücretlerine büyük zam geliyor! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 29 Eylül 2023 14:37 0
Emekli Promosyon Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

Bankaların emekli maaşlarını kendilerine çekmek için promosyon yarışı sürüyor. Birçok özel bankanın milyonları kendilerine yakınlaştırmak için ödediği promosyonu artırması gündemde. Şu an 10 bin TL civarında bulunan promosyonun 15-20 bin TL'ye çıkarılacağı konuşuluyor.

Temmuz ayında yapılan yüzde 25'lik zamla emekli maaşlarının artmasının ardından bankalarda promosyonlarını yukarı yönlü revize etmişti. Bazı bankalar 10 bin liraya kadar çıkarken, ocak ayında yapılacak maaş zamlarıyla promosyon miktarının bir kez daha artırılması gündemde.

15-20 BİN TL'Yİ GÖREBİLİR
Bankalar yeni dönem için hazırlıklarını sürdürürken, promosyon yarışı da şimdiden kızıştı. Bankaların 2024'te emekli promosyonlarını 15-20 bin civarına yükseltmesi bekleniyor.

EMEKLİ PROMOSYONU NASIL ALINIR?
Öncelikle, emeklilerin 3 yıllık maaşlarını aldıkları bankayı tercih etmeleri gerekiyor.Ardından banka yetkilileri ve emekliler arasında sözleşme imzalanıyor. Bu sözleşme ile belirlenen promosyon miktarı, emeklinin IBAN numarasına yatırılıyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç