Emekli, Memur ve İşçilere Temmuz Müjdesi Geldi

Emekli, Memur ve İşçilere Temmuz Müjdesi Geldi

Son dakika habeir: Çalışma Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında Temmuz ayı için yeni müjdeler verdi.

Çalışma Hayatı 21.4.2022 23:23 0
Emekli, Memur ve İşçilere Temmuz Müjdesi Geldi

Memur, işçi ve emeklilere Temmuz ayında önemli düzenlemeler geliyor.


Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde Isparta Valiliği tarafından düzenlenen İl Özel İdare çalışanları iftar programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında önemli düzenlemelerin yapılacağı müjdesini verdi.


İNSANLAR GELECEĞE ÜMİTLE BAKIYOR

Türkiye'nin en büyük zenginliğinin insanları olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Bakan Bilgin, insanların geleceğe ümitle baktığını söyledi. Bu milletin bir ferdi olmanın , burada yaşamanın ve siyasetçisi olmanın gurur verici olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, görevlerinin vatandaşlara hizmet etmek olduğunu söyledi.


Türkiye'nin her alanında ihtiyacı olan bütün yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için memurların, çalışanların , işçilerin önemli sosyal ortaklar olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, görevli personellerin bunun bilincinde olduklarını ve buna göre davrandıklarını söyledi. Devletin birinci görevinin bağımsızlığını sürdürmek olduğunu, diğer görevinin ise millete hizmet etmek olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, "Biz devlet adamları, siyasetçiler, milletvekilleri, bakanlar milletimize hizmet ettiğimiz zaman güçlüyüzdür. Milletten gücümüzü alırız. Bu bakış açısıyla Türkiye'nin hizmetinde olduğumuzu Isparta'dan da açıkça ifade etmek istiyoruz. Bunun anlamı şu, sizin hangi talepleriniz varsa o talepleri karşılamaya hazırız. Biz kendi bildiğimizi okuyan, kendi bildiğimizi yapan değil, milletin taleplerini kendi bildiğimizle yoğurarak, politikaya dönüştüren bir siyaset anlayışına sahibiz." ifadelerini kullandı.


MEMUR , İŞÇİ VE EMEKLİLERE İYİ HABER!

Temmuz ayında kamu personelleri, emekliler ve işçiler için yeni düzenlemelerin geleceğini, emekli maaşlarına yeni düzenleme geleceğini söyleyerek sözlerini sürdüren Bakan Bilgin, "Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında yeniden işçilerimizi, kamu çalışanları, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemeleri yapacağımızın haberini vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl başında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalarla biz en düşük emekli aylığını 1500 liradan 2500 liraya getirmiştik. Ayrıca yüzde 30'un üstünde enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemeyi, şimdiden haberini sizlere vermek istiyorum. Enflasyonun, bugünkü ekonomik şartların ağır yükünü biliyoruz. Bu ağır yükün önemli bir kısmı bildiğiniz gibi Türkiye'nin enerji ihtiyacını karşılamaktan geliyor. Türkiye yaklaşık 50 milyar dolar petrol, doğal gaz, enerji ithal ediyor ama buna rağmen bu yükün milletimize yansımaması için elinden geleni yapıyor. Doğal gazda evlere, küçük esnafa aynı şekilde petrolde ciddi sübvansiyon uygulamalarıyla bunu hafifletmeye çalışıyoruz ama enerji maliyetlerinin yüksekliğine karşı bunun yetersiz kaldığının farkındayız. Bunun için asgari ücrete, emeklilere yaptığımız zammın, toplu sözleşmelerde verdiğimiz değerlerin artış oranlarının erimemesi için öncelikle enflasyonu kontrol altına alarak bu olağanüstü süreçte sosyal koruyucu tedbirleri, politikaları uygulamaya devam edeceğiz." dedi.


Bakan dün yaptığı açıklamada asgari ücret ile emeklilere ikramiyeye ek zam gelmeyeceğini söylemişti. Bugünkü açıklamasında ise asgari ücretin Aralık ayında toplanacak kurulda belirleneceğini söyleyerek asgari ücrette ek zam kapısını tamamen kapattı.


Emekli, memur , işçi maaş zammı açıklaması geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı TIKLAYIN İNDİRİN


Kaynak: Finans7.com


Yorumlar (0)

Seç