Emekli kart geliyor: İşte desteğin şartları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emekli kart geliyor: İşte desteğin şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün emeklilere yönelik sözlerinin ardından milyonlarca emekliyi ilgilendiren yeni düzenlemenin ayrıntıları ortaya çıktı.

Emekli Haberleri 17 Nisan 2024 6
Emekli kart geliyor: İşte desteğin şartları

Emekli kart detayları ortaya çıktı.

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün emeklilere yönelik sözlerinin ardından 3,5 milyon emekliyi ilgilendiren yeni düzenlemenin ayrıntıları ortaya çıktı.

'EMEKLİ KART' GELİYOR

Erdoğa'ın açıklamalarının ardından, TGRT Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, hükümetin emekliler için atacağı adımların kulis bilgilerini paylaştı.

Sözcan, sayısı 3,5 milyonu bulan, 10 bin TL'nin altında maaş alan emeklileri ilgilendiren düzenlemenin ayrıntıları ise şu sözlerle paylaştı:  

"10 bin TL ve altında maaş alan emeklilerin durumu zor. sayılarının 3,5 milyon olduğu ifade ediliyor. Onları rahatlatacak düzenlemeler lazım. Mesela bir haneye 10 bin TL ve altında gelir geliyorsa, kirada oturuyorsa ona uygun destek paketleri olacak. 'Emekli kart' düzenlemesi, içinde gıda, ısınma gibi harcamaların karşılanabileceği bir limit olacak. Bunun da ayrıca şartları olacak. Evi kendisine ait olmayacak ve başka bir geliri olmayacak.

AK Parti yönetimi buna yönelik bir düzenleme hazırlığı içerisinde. Yeni destek programları üzerinde çalışıyor. Hayat pahalılığının vatandaşın cebinden götürdüğü belli. Enflasyonun getirdiği zorluklar belli. Bunlara yönelik en azından rahatlatmak amacıyla bir destek paketi üzerinde çalışılıyor.

Burada bölgesel farklılıklar da gözetilecek. Ankara ve İstanbul’da ev kiraları çok yüksek. Dolayısıyla ev kiralarına yönelik bir destek olacak. Mesela Erzurum’da havalar çok soğuk. Oralarda ısınma desteği daha fazla olacak. Bu tür bölgesel farklılıklar da olabilir. Buna yönelik çalışmalar yapılıyor."

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 38 Gün Önce
Biz yaptık diyecekler ya milletin gözüne sokacaklar o yüzden neden olacak
Ziyaretçi 38 Gün Önce
maaşa zam istiyorum
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Adam gibi herkese zam yaparsınız millet hakkını istiyor sadaka değil
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Kendilerine kart alsınlar,
Ziyaretçi 38 Gün Önce
Destek kart çıkaracağıniza milleti dilenci yerine koyacağınıza refah seviyesini alim gücünü yükseltin de bu destek kartına gerek kalmasin