Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan ayının başlaması ile birlikte milyonlarca emekli ikramiye ödeme tarihlerini yakından araştırmaya başladı. Peki emekli ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

Emekli Haberleri 13 Mart 2024 1
Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan ayının başlaması ile birlikte milyonlarca emekli ikramiye ödeme tarihlerini yakından araştırmaya başladı. Peki zamlı olarak hesaplara yatırılacak olan emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte emekli ikramiyesi ile ilgili son bilgiler.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada emeklilerin 3 bin lira bayram ikramiyesinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Üç bin lira olarak hesaplara yatacak olan ilk emekli bayram ikramiyesi, Ramazan bayramından önceki hafta olan 1 Nisan - 5 Nisan arasında yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin TL’ye çıkaran yasa, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Emekli bayram ikramiyeleri, artık Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde yılda iki kez, toplamda 6 bin lira olarak ödenecek.

GEÇEN YIL 4 BİN TL ÖDENMİŞTİ

Emekli bayram ikramiyesi zammı, 2023 yılında maaş artışları sonrasında açıklanmıştı. Bayram ikramiyeleri 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylelikle emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Yazik size alin siz kullanin once emeklinin hakkini verin lutven maas zammi yani en az 20bin tl