Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? 2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar, Kaç TL?

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? 2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar, Kaç TL?

Her sene Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere toplamda iki defa verilen bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih sorgulanıyor. Peki bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak ve ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Ekonomi 20.6.2022 18:45 0
Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? 2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar, Kaç TL?

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte emeklilerin yakından takip ettiği konulardan biri de bayram ikramiyeleri oldu. Her sene Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere toplamda iki defa verilen bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih sorgulanıyor. Peki bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak ve ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Emekliler için önemli bir ek gelir olan emekli ikramiyesi bayram tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı.Her sene toplamda iki defa hesaplara yatan emekli ikramiyeleri bu sene de yakından takip ediliyor. İkramiyelerin Kurban Bayramı öncesinden erken ödenip ödenmeyeceği sorgulanıyor. Ayrıca zam uygulaması yapılıp yapılmayacağı konusu da gündemdeki yerini koruyor. Peki bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı bu sene 9 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Emeklinin kurban bayramı ikramiyelerinin Temmuz ayının ilk günlerinde verilmesi bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Ramazan Bayramı'nda ikramiyeler 1100 TL olarak ödenmişti. İkramiyelerde zam uygulanıp uygulanmayacağı merak edilirken, Kurban Bayramı'nda verilecek olan bayram ikramiyesi şu an için 1100 TL olarak düşünülmekte. Bayram ikramiyelerine enflasyon zammı yapılması ihtimali de bulunuyor. Ancak resmi rakam henüz netleşmiş değil.

Kurban Bayramı Arifesi bu sene 8 Temmuz 2022 Cuma gününe denk gelecek.

Kurban Bayramı takvimi ise şöyle olacak:

Bayramın 1. Günü- 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü

Bayramın 2. Günü- 10 Temmuz 2022 Pazar günü

Bayramın 3. Günü- 11 Temmuz 2022 Pazartesi günü

Bayramın 4. Günü - 12 Temmuz 2022 Salı günü

Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç