Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?

Son dakika haberi: Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerine zam geldi. Gelen zam Resmi Gazete'de yayınlandı.

Emekli Haberleri 12 Mart 2024 08:11 0
Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?

Son dakika haberi: Emeklilerin ikramiye ödemesi Resmi Gazete'de.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde 12 Mart tarihli Resmi Gazete''de emeklilerin bayram ikramiyelerine gelen zam yayınlandı. Yayınlanan karara baktığımızda 2 bin lira olan emeklilerin bayram ikramiyeleri 3 bin liraya çıkarıldı.

12 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan düzenleme ile 8. Yargı Paketi olarak bilinen CEZA MUHAKEMESİ KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN bugün yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe giren söz konusu karar şu şekilde:

"MADDE 39- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun ek 18 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “2.000’er TL” ibaresi “3.000’er TL” şeklinde değiştirilmiştir"

NE ZAMAN ÖDENECEK?

İki bayram öncesinde emeklilerin hesaplarına yatırılacak bayram ikramiyelerinde tarihler henüz net olarak açıklanmadı ancak tarih beklentileri belli oldu. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyelerin 4 ile 8 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran Pazar günü. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 10 ile 14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

Sizce 3 bin liralık ikramiye ödemesi yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek emekliler bu sayfada: Bilgi alış verişi yapmak ve tanışmak için > TIKLA TAKİP ET

Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç