Emekli 5 bin TL ikramiye ödemesinin ne zaman yatacağı, bu hafta belli olacak

Emekli 5 bin TL ikramiye ödemesinin ne zaman yatacağı, bu hafta belli olacak

Emeklilerin 5 bin liralık Cumhuriyet ikramiyesinde geri sayım sona eriyor. İkramiyenin hesaplara yatacağı tarihler bu hafta belli olacak.

Emekli Haberleri 5 Kasım 2023 1
Emekli 5 bin TL ikramiye ödemesinin ne zaman yatacağı, bu hafta belli olacak

Emeklilere 5 bin TL ikramiyenin ne zaman verileceği bu hafta belli olacak.

Emeklilere Cumhuriyet'in 100. yılında bir defalığına mahsus olmak üzere 5 bin lira ikramiye verilemsi kararlaştırılmıştı. Geçtiğimiz ay müjde kabineden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmişti. Müjde sonrası kanun meclise geldi ve kısa sürede TBMM'den geçerek Resmi Gazete'de yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra emekliler ile yakınlarının en merak ettiği konu, 5000 liralık 100. yıl ikramiyesinin ne zaman hesaplara yatacağı konusu oldu.

ALIM GÜÇLERİ OLDUKÇA DÜŞTÜ

Temmuz ayında yapılan yüzde 25'lik maaş zammı, milyonlarca emekliye gelmedi. Kök maaşları 7 bin 500 liranın altında kalan emeklilerin bu maaşları, SGK tarafından 7 bin 500 liraya tamamlanıyordu. Maaşlara Temmuz ayında gelen yüzde 25 zam ise kök maaşa geldi ve kök maaşlar 7 bin 500 liranın altında kaldı. SGK 7 bin 500 liranın altında kalan kök maaşları yine 7 bin 500 liraya çıkardı. Bu şekilde milyonlarca emeklinin, Temmuz 2023'te eline zam geçmedi.

Alım güçleri oldukça düşen emekliler, yerel seçimlere gidilirken hükümetten ek maaş zammı müjdesi bekliyordu.

İKRAMİYE TARİHİ BELLİ OLUYOR

Emeklilere ek zam gelmedi ancak tek seferliğine 5 bin lira ikramiye verilmesi kararlaştırıldı. Çalışma Bakanı yaptığı açıklamada 15'i olmadan paraların hesaplara yatacağını söylemişti. Bu hafta içinde tarih belli olacak. Beklentilere göre emekli ikramiyelerinin 14 Kasım tarihinde hesaplara yatması bekleniyor. Net tarih belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 22 Gün Önce
umarm daha erken yatar
;