Elektrik Faturalarına Büyük Zam Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Elektrik Faturalarına Büyük Zam Geliyor!

Son zamanlarda her şeye gelen zamların ardından bir zam da elektrik faturalarına geliyor! Zam 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak. İşte haberin detayları...

Yaşam 29 Eylül 2023 15:52 0
Elektrik Faturalarına Büyük Zam Geliyor!

Türkiye'de yeni bir gün yeni bir zam duyuruldu. Dünya üzerinde yaşanan ekonomik krizden etkilenen Türkiye'de zamlar peş peşe gelmeye devam ediyor. Vatandaşın geçim sıkıntısı çektiği günlerde, yeni gelen zam haberleri yüzleri soldurdu. Daha önceki gelen zamlara bir yenisi daha eklendi.

2023 yılında zam furyası devam ediyor. Türkiye'de yaşanan ekonomik sorunlar vatandaşların bütçesini zorluyor. Sürekli hale gelen zamlar vatandaşın belini bükerken, güne zam haberiyle uyanan vatandaş isyan etti. Yakın zamanda gelen zamlara bir yenisi daha eklendi.


1 EKİM İTİBARİYLE ZAM GEÇERLİ OLACAK
Yılın ikinci yarısından itibaren alınan kararlar ülke genelinde tüm fiyatları etkiliyor. Asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşına gelen zamların ardından uçuşa geçen enflasyon ve hayat pahalılığı, hayatın her yerinde karşımıza çıkıyor.

Market ürünlerinden, su, elektrik ve doğalgaz gibi daha birçok alanda zam yapıldı. Son paylaşılan zam haberi ile birlikte, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektrik fiyatlarına zam geldi. Fiyatlara uygulanan zamlar 1 Ekim tarihinden itibaren, sanayi ve ticarethane elektrik tarifeleri güncellenecek.

ELEKTRİK TARİFESİ GÜNCELLENİYOR
Ekim ayı ile birlikte geçerli olacak elektrik zammının yüzde 20 olacağı duyuruldu. Sektör kaynakları tarafından paylaşılan bilgiler ile birlikte, konut abonelerinde zam beklenmiyor.

Konut aboneleri için, 100 kwh elektrik tüketimi için fatura bedeli 150 TL olarak aynı şekilde kalacağı ifade edildi. Sanayi ve ticarethane aboneleri için geçerli olacak zam oranı ise yüzde 20 olarak belirlendi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç