Eksun Gıda halka arzı onaylandı: Hisse talep toplama ne zaman, hangi banka?

Eksun Gıda halka arzı onaylandı: Hisse talep toplama ne zaman, hangi banka?

Son dakika haberi: Eksun Gıda halka arz onayı SPK'dan geldi. Yapılan son dakika açıklaması ve Eksun Gıda'nın detayları yazımızda.

Borsa 9 Mart 2023 09:45 0
Eksun Gıda halka arzı onaylandı: Hisse talep toplama ne zaman, hangi banka?

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ halka arzı onaylandı.

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Eksun Gıda'nın halka arzına onay geldiğine yer verildi. Eksun Gıda'nın halka arzı ile ilgili SPK'dan gelen son dakika bilgilerine göre Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ'nin mevcut sermayesini 20 milyon 42 bin 502 liralık bedelli sermaye artırımı ile 70 milyon liraya çıkarılacağına yer verildi.

HİSSENİN 1 LOT FİYATI KAÇ TL?

Eksun Gıda'nın halka arzı 48.90 TL seviyesinden olacak. Borsa yatırımcıları, neden bu kadar yüksek fiyattan talep toplama olacağını merak ediyor. Sizce fgiyatı yüksek mi düşük mü? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. İşte SPK'dan konu ile ilgili yapılan son dakika açıklaması ve hisse halka arz detayları:

Taslak izahnamesine göre;

 Oransal Dağıtım
 20.042.502 LOT
 980.078.348 TL

Siz kaç TL ile katılacaksınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

EKSUN GIDA TARIM SANAYİ NE İŞ YAPIYOR?

Şirketin resmi sayfasında faaliyet alanı ve hakkında bölümünde şu ifadelere yer verildi:

"1996 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdürmekte olan Eksun Gıda 2’si Tekirdağ’da 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikada üretim yapıyor. Yaklaşık 96 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip olan Eksun Gıda, yıllık 600.000 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve yaklaşık 42.000 ton buğday depolama kapasitesiyle ülkemizin lider un üreticisidir.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretimine devam ediyor. Bunun yanı sıra, perakende ürün grubunda ise Sinangil ve Gluten Yok markalarıyla bir mutfak markası olarak çok sayıda ürünü tüketicinin beğenisine sunuyor. Eksun Gıda Silobas sevkiyatları da dahil olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veriyor.

Kurum bünyesinde istihdam ettiği çok sayıdaki gıda ve ziraat mühendisiyle Eksun Gıda, ürün kalitesinde yakaladığı standart ve satış sonrasında sağladığı uzman desteği sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor. Bu başarısını devam ettirmek için en üst seviyedeki sağlık ve güvenlik şartları altında üretim yapıyor. Eksun Gıda, TSE-ISO 22000, TSE-ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgeleri ile Gimdes helal belgelerine sahiptir.

Gelirlerinin yaklaşık yüzde 25’i ihracattan oluşan Eksun Gıda’nın yıllık ihracat geliri 50 Milyon dolara ulaşmaktadır. 30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak bu alanda da sektörünün lider firmalarından olan Eksun Gıda’nın Batı Afrika, Endonezya ve Filipinler başlıca ihracat pazarları arasındadır"

TALEP TOPLAMA NE ZAMAN?

Halka arz onayı sonrası talep toplamanın ne zaman olacağı merak ediliyor. İşte talep toplama tarihleri:

Hisse Kodu: #EKSUN

Fiyat:48.90

Tarih:15 16 17  Mart

Dağıtım : Bireysele Eşit

Lot sayısı : 20.042.502 lot

Arz büyüklüğü : 980.078.348 TL

Finans7.com |Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç