Ekrem İmamoğlu açıkladı: Riskli yapılardaki dairelere kira yardımı yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ekrem İmamoğlu açıkladı: Riskli yapılardaki dairelere kira yardımı yapılacak

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul'da tespit edilen riskli binaların yıkımına başlandığını ve 4 bin 500 TL ekstra kira yardımı yapıldığını duyurdu.

Haberler 22 Şubat 2023 19:39 0
Ekrem İmamoğlu açıkladı: Riskli yapılardaki dairelere kira yardımı yapılacak

Son dakika: İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul'da tespit edilen riskli binaların yıkımına başlandığını ve 4 bin 500 TL ekstra kira yardımı yapıldığını duyurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu açıklamada, İstanbul'da tespit edilen riskli binaların yıkımına başlandığını ve 4 bin 500 TL ekstra kira yardımı yapıldığını duyurdu.

Türkiye'yi yasa boğan 7,7 ve 7,6'lık Kahramanmaraş merkezli, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Hatay, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'da büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından, İstanbul'da yaşayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvurarak binalarının hasar tespit durumunu kontrol ettiriyor.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Riskli yapılardaki dairelere İBB olarak 4.500 TL ekstra kira yardımında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Hızlı tarama yöntemiyle riskli olduğunu tespit ettiğimiz yapıların yıkımına başladık. Süreci hızlandırmak ve teşvik etmek için riskli yapılardaki dairelere İBB olarak 4.500 TL ekstra kira yardımında bulunuyoruz. Bu konuda herkesi ciddi iş birliğine davet ediyorum."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç