Ekrem İmamoğlu açıkladı: İBB'ye ikamet şartsız 2300 itfaiye eri alımı yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ekrem İmamoğlu açıkladı: İBB'ye ikamet şartsız 2300 itfaiye eri alımı yapılacak

Ekrem İmamoğlu yaptığı son dakika açıklamasında İBB'ye 2300 itfaiye eri alımı hazırlığı yaptıklarını söyledi.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: İBB'ye ikamet şartsız 2300 itfaiye eri alımı yapılacak

İBB 2300 itfaiye eri alımı yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu ve İBB'ye 2300 itfaiye eri alımı yapmayı düşündüklerini söyledi.

Yıllardır belediyeye 2300 itfaiye eri alımı istediklerini, daha önceden de bunu Çevre Şehircilik Bakanlığı'na ilettiklerini söyleyen İmamoğlu, uzun süredir bunun onaylanmadığını söyledi ve duruma tepki göstererek alımın biran önce onaylanması gerektiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu bugün yaptığı son dakika açıklamasında izin verilmemesi nedeniyle alımın yapılmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Yıllardır ve aylardır bu fdosyanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda, 2300 kişinin bizim kurumumuza katılmasının engellenmesinin altında yatan anlamsız, mesnetsiz, komik trjik durumun sebebi nedir?

Yerel yönetimler genel müdürü dahi, ben dahi bunu telefonla söyledim. Bir önceki bakana, ondan önceki bakana bunu defalarca ilettik. Anlamı nedir?

Devletimizin bir kurumuna 2300 kişilik itfaiye eri alımını engellemenin anlamı nedir? Bunun altında yatan anlamsız tavır nedir? 16 milyon insanımıza, her yöresinde afet olduğunda oraya koştuğunu bildikleri yurttaşımıza bu 2300 kişilik itfaiye erinin alınmaması meslesini şikayet ediyorum"

Alım ne zaman yapılacak, başvuru şartları ne olacak?

Söz konusu personel alımının en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından yapılması bekleniyor. İtfaiye eri alımı ilanı yayınlandığında biz finans7 olarak takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
yeğen akraba bitti mi ?