Ekrem Canalp Batman Valisi Oldu: Kimdir , Nerelidir?

Ekrem Canalp Batman Valisi Oldu: Kimdir , Nerelidir?

Bugün yayımlanan kararname ile Ekram Canalp Batman Valisi olarak atandı. Peki Ekrem Canalp kimdir , nerelidir?

Sağlık 12.5.2022 00:45 0
Ekrem Canalp Batman Valisi Oldu: Kimdir , Nerelidir?

Ekrem Canalp Batman Valisi oldu.

Edirne Valiliği görevini yürüten Ekrem Canalp , bugün yayımlanan kararname ile Batman Valiliği görevine atandı. Peki Ekrem Canalp kimdir? 

EKREM CANALP KİMDİR , NERELİDİR?

Edirne Valiliği resmi sayfasında Canalp'in özgeçmişi şu şekilde paylaşıldı:

"1971 Yılında Bolu İli Dörtdivan İlçesi Aşağıdüğer Köyünde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. 1992 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1996 yılında mezun oldu.
 
 Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine Muğla Kaymakam Adayı olarak başladı. 85. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle bitirdi. Sivas Koyulhisar,   Gölova ve Ankara Güdül Kaymakamlık görevlerini yürüttü.
 
2008 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Şube Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 27 Ekim 2018 tarih ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Edirne Valisi olarak atandı.
 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde “Avrupa Birliği Hukukunun Yerel Yönetimler Üzerinde Etkisi” ve İngiltere Keele Üniversitesinde “Yeni Kamu Yönetimi” konularında Yüksek Lisanslarını tamamladı.
 
İleri düzeyde İngilizce bilen Ekrem CANALP, evli ve bir çocuk babasıdır."

Canalp , bugün yayımlanan kararname ile Batman Valiliği görevine alındı. 

Mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç