Ekonomist Selçuk Geçer 'Dolar 30 TL Olacak' Dedi Tarih Verdi!

Ekonomist Selçuk Geçer 'Dolar 30 TL Olacak' Dedi Tarih Verdi!

Ekonomist Selçuk Geçer'den korkutan tahmin geldi. Youtube ve Twitter üzerinden değerlendirmeler yapan Para Piyasası Uzmanı Selçuk Geçer, "Dolar 30 TL'yi bulacak" dedi ve tarih verdi.

Döviz 09.4.2022 19:04 0
Ekonomist Selçuk Geçer 'Dolar 30 TL Olacak' Dedi Tarih Verdi!

Ekonomist Selçuk Geçer'den korkutan tahmin geldi. Youtube ve Twitter üzerinden değerlendirmeler yapan Para Piyasası Uzmanı Selçuk Geçer, "Dolar 30 TL'yi bulacak" dedi ve tarih verdi. İşte Selçuk Geçer'den korkutan dolar tahmini...


Ekonomist Selçuk Geçer'den herkesi şoke edecek bir tahmin geldi. Yaptığı değerlendirmeler ile isabetli yorumlar yapan Geçer, doların 30 TL bantlarına çıkacağını iddia etti. İşte Geçer'den doların yükselme tarihi.


DOLAR VE ALTIN AL-SAT YAPACAK OLANLAR İÇİN TARİH VERDİ!

Amerika Merkez Bankası'nın aldığı 25 baz puan faiz artırma kararından sonra döviz kurunda yaşanan iniş çıkışlar yaşanmaya başladı. FED'in aldığı faiz kararıyla piyasaların nasıl etkileneceği tartışma konusu olurken ekonomistlerden de tek tek korkutan açıklamalar gelmeye başladı. Para ve Altın Uzmanı İslam Memiş, Mayıs ayında FED'in aldığı faiz kararının etkisini göreceğimizi söylerken, sosyal medya hesaplarından dolar hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Selçuk Geçer'den ise görülmemiş bir tahmin geldi. Doların 30 TL'yi bulacağını belirten Geçer, yatırımcılar için uygun zamanı açıkladı. İşte dolar ve altın hakkında yüksek tahminler yapan Geçer'in al-sat yapmak isteyenleri ilgilendiren o açıklamalar.


"EURO, DOLAR KARŞISINDA DEĞER KAYBEDECEK"

FED'ten şahin açıklamaların yapıldığını söyleyen Geçer, bu durumda Türkiye'ye ciddi etkileri olacağını söyledi.50 baz puan artırmaya dikkat çeken Geçer, faiz artırmanın piyasalara yansımasının ağır olacağının altını çizdi. Dolar kurunun 14 liraya sıkıştırılmaya çalışıldığını ifade eden Geçer, gelecek günlerde doların 16 seviyelerine yaklaşacağını vurguladı. Dolarda anormal şartlarda kırılmanın olabileceğinin altını çizen Geçer, dolar karşısında Euro'nun da erimeye başlayacağını belirtti. Geçer dolar kuruna ilişkin, "Euro'da daha az değer kaybedecek. Euro'nun dolar karşısında değer hızla değer kaybetmesinin başlıca nedeni ABD'ni yaptırımları. Euro ile dolar arasındaki fark kapanabilir." dedi.


ALTIN SIKIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

Altınla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Geçer, altının 1870 seviyelerinde çıkabileceğini ve yine de makasın açık kalacağını vurguladı. Bu durumda şirketlerinde kendilerini korumak için altın almaya devam edeceğini belirten Geçer, gram altının ise bu şartlarda 930 bantlarında olacağını söyledi.


DOLAR SENE SONUNDA 30 TL'Yİ BULABİLİR

Geçer, geçen gün katıldığı bir programda ise doların yıl sonu seviyesi hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu. Geçer, dolar kurunun sene sonunda 30 TL olacağı iddia etti. Geçer, "Dolar daha kırılma yaşamadı. Bir baktığımızda eyvah dolar 30 TL'yi buldu diyeceğiz" dedi.


Yorumlar (0)

Seç