Ek MTV Vergisinde Verilen Süre Uzatıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ek MTV Vergisinde Verilen Süre Uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı, ek MTV vergisinde verilen sürenin uzatıldığını açıkladı! İşte detaylar...

Taşıt 29 Ağu 2023 11:03 0
Ek MTV Vergisinde Verilen Süre Uzatıldı!

Ek MTV'nin ilk taksitinin son ödeme tarihi değişti. Yapılan açıklamaya göre, ilk taksitin ödeme tarihi 31 Ağustos'tan 6 Eylül'e uzatıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, 31 Ağustos Perşembe günü sonuna kadar ödenmesi gereken ek MTV'nin birinci taksitinin ödenme süresinin 6 Eylül Çarşamba günü sonuna kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Ek MTV'yi ödemeyen, trafikten çekme, hurdaya ve yurt dışına çıkarma nedeniyle tescil kaydı kapatma işlemini gerçekleştiremeyecek.

DEPREMZEDELER ÖDEMEYECEK
6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle mücbir sebep hali ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ ile Sivas'ın Gürün ilçesinde deprem tarihi itibarıyla kayıtlı ve tescilli olan taşıtlar, deprem nedeniyle yıkılan veya ağır ya da orta hasarlı hale gelen binaların maliklerine ait taşıtlar, depremlerde ağır hasar görerek kullanılamaz duruma gelen taşıtlar ile deprem nedeniyle eşi veya birinci derece kan hısımlarından birini kaybeden mükelleflere ait taşıtlar ek MTV'den istisna tutuluyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç